Kluby chcą wstrzymać wypłaty piłkarzy

7 kwietnia 2020 | 10:00 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Kluby włoskiej Serie A doszły wczoraj do porozumienia w sprawie cięć wynagrodzeń dla zawodników. Jeżeli sezon nie wystartuje, zawodnicy i sztaby szkoleniowe mają zostać pozbawieni pensji za cztery miesiąca, a w przypadku powrotu do gry - za dwa.

Przedstawiciele klubów jednogłośnie przyjęli zaproponowane warunki, wstrzymał się tylko Juventus, bowiem w Turynie już jakiś czas temu podjęto stosowne działania w tym temacie. Przypomnijmy, że UEFA oficjalnie odcięła się od kwestii wynagrodzeń dla piłkarzy i pozostawiła wszelkie decyzje w rękach klubów.

Ustalenia władz ligi spotkały się już z niezadowoleniem ze strony Stowarzyszenia Zawodników.

Źródło: passioneinter

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 7 kwietnia 2020 | 12:44   

Nie rozumiem tego oburzenia, jeżeli nie grają, trenują tylko w domu to powinni otrzymać adekwatne wynagrodzenie. -70% pensji przez 2-3 miesiące ich nie zbawi a pozwoli to utrzymać pensję ludziom którzy bardziej jej potrzebują plus do tego klub nie będzie miał aż tak dużych strat.

master

master 7 kwietnia 2020 | 17:19   

Dupa jest równie duża dla piłkarzy jak i zespołu... każdy powinien ją uświadczyć w równym stopniu i wtedy będzie sprawiedliwie. Nie można podejść do tematu, że piłkarzom tniemy 70%, żeby klub nic nie stracił, postawcie się na ich miejscu. Ewentualnie zamrożenie wypłat ale wszystko po uzgodnieniach klub/zawodnicy bez szantażu i metod radzieckich tylko powinno być sprawiedliwie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich