Powrót do treningów od 4 maja

8 kwietnia 2020 | 10:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Jak podaje dzisiejsze wydanie La Gazzetta dello Sport, włoskie kluby planują powrócić do regularnych treningów od 4 maja. Data wznowienia rozgrywek nie została jeszcze ostatecznie ustalona, bowiem wszystko zależeć będzie od sytuacji w kraju.

Istnieją podobno trzy możliwe hipotezy - 24 maja, 31 maja lub 7 czerwca. Sezon miałby wówczas potrwać maksymalnie do połowy lipca. Kwestią sporną pozostaję jeszcze kontrakty zawodników, które pierwotnie miały wygasać z datą 30 czerwca 2020 roku. Najprawdopodobniej będziemy świadkami krótkoterminowego przedłużania wygasających umów, aby piłkarze mogli dograć zaległe spotkania w barwach obecnych pracodawców.

W związku z planami wznowienia treningów, w Interze rozpoczęło się już ściąganie zawodników, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się opuścić Italię. Po powrocie czeka ich bowiem 14-dniowa kwarantanna, co mogłoby zakłócić porządek przygotowań po przerwie. Christian Eriksen oraz Ashley Young są już podobno w Mediolanie, a pozostali piłkarze mają pojawić się zaraz po świętach. 

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich