Szef sztabu medycznego Interu ma koronawirusa

9 kwietnia 2020 | 09:12 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Profesor Piero Volpi, szef sztabu medycznego Interu jest zakażony koronawirusem.

Lekarz jednostki operacyjnej ortopedii w klinice Humanitas przyznał, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, jednocześnie powiedział, że "postrzegana rzeczywistość" dotycząca tego wirusa jest daleka od prawdy.

- Czuję ię lepiej. Opuściłem szpital i jestem w domu. Jestem w izolacji, mam maskę i wszystko co niezbędne, by uchronić inne osoby mieszkające ze mną. Wciąż nie mogę powiedzieć, że pokonałem COVID-19. Po 14 dniach kwarantanny zrobię dwa kolejne testy by zobaczyć czy się wyleczyłem - mówi.

- 27 marca byłem hospitalizowany. To doświadczenie jakiego nie życzę nikomu. Jest wielki dystans między tym jak to wygląda naprawdę, a tym jak niektórzy sobie to wyobrażają. Dotyczy to także portu. Ryzyko polega na tym, że nie doceniamy sytuacji kryzysowej przed którą wciąż stoimy.

O powrocie do gry 4 maja:

- W przypadku 4 maja, będzie można z pewnością ocenić sytuację dopiero pod koniec kwietnia, aby zobaczyć czy to naprawdę jest możliwe. Mamy do czynienia ze zdrowiem, ryzyko jest ogromne, zagrożone jest życie ludzkie. W przypadku drużyny, która musi grać, do ochrony jest wówczas 60-70 rodzin.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

Hagaen

Hagaen 10 kwietnia 2020 | 18:22   

Zdrowia dla Profesora...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich