Lu-La w poszukiwaniu kolejnych rekordów

10 kwietnia 2020 | 10:56 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Dzisiejsze wydanie La Gazzetta dello Sport już z okładki informuje nas o rychłym powrocie duetu Lu-La. Dziennik przypomina znakomity statystyki napastników Interu i zaznacza, że ich forma będzie miała decydujące znaczenie dla pozytywnego zakończenia sezonu.

I just called to say... Romelu Lukaku ma dziś pojawić się w Mediolanie i rozpocząć okres 14-dniowej kwarantanny, która poprzedzi jego powrót do normalnych treningów. Według raportów LGdS, Belg natychmiast skontaktował się z Lautaro, z którym od samego początku łączą go silne więzi, co zresztą przekłada się na ich boiskową współpracę.

W XXI wieku ciężko doszukiwać się równie skutecznej dwójki napastników w ekipie Nerazzurrich. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczby po 25. kolejkach Serie A, skuteczniejszy był jedynie duet Christian Vieri - Alvaro Recoba z sezonu 2002/03 (31 bramek do 28 goli pary Lukaku - Lautaro). 

Niewykluczone, że Lu-La powalczą nawet o miano najskuteczniejszego duetu snajperów w obecnym tysiącleciu. Póki co, najlepszymi liczbami po całym sezonie ligowym mogą pochwalić się Mauro Icardi oraz Ivan Perisić (40 goli w rozgrywkach 2017/18). Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rozgrywki, tutaj znowu na pierwszy plan wysuwa się dwójka Samuel Eto'o - Giampaolo Pazzini (48 bramek w sezonie 2010/11), lecz wówczas byliśmy świadkami niesamowitych wyczynów strzeleckich Kameruńczyka, który zanotował aż 37 trafień dla czarno-niebieskich.

Belg i Argentyńczyk będą mieli prawdopodobnie jeszcze sporo okazji, aby podreperować swój strzelecki dorobek. Do rozegrania pozostało bowiem 13 kolejek w lidze, a do tego dochodzą również mecze europejskich pucharów i Coppa Italia.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 2

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 10 kwietnia 2020 | 14:31   

Lu-La...XDXDXD

WSHR22

WSHR22 10 kwietnia 2020 | 18:56   

Niech dalej strzelają, ale przede wszystkim niech jeszcze długo z nami zostaną !


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich