Barcy nie stać na Lautaro?

18 kwietnia 2020 | 13:58 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Dzisiejsze wydania dzienników Marca i Mundo Deportivo ponownie poświęcają sporo miejsca Lautaro Martinezowi. Hiszpanie trzymają się wersji, że sam zawodnik jest zdeterminowany, aby dołączyć do ekipy Dumy Katalonii, lecz transakcja może zostać zniweczona z powodów czysto finansowych.

Gazety piszą wprost, iż Barcelony obecnie nie stać na wydanie 111 mln euro, które wydają się konieczne do wyrwania zawodnika ze stolicy Lombardii. Dyrektorzy Katalończyków starają się nakłonić Inter do wymiany z udziałem nawet kilku graczy (Arturo Vidal, Arthur, Carles Alena, Marc Cucurella), lecz Marotta i Ausilio nie chcą słyszeć o takim rozwiązaniu.

Tymczasem, hiszpański biznesmen i jeden z socio Barcelony, Jaume Raures w rozmowie ze stacją ABC wyjawił, iż sytuacja finansowa klubu jest znacznie gorsza niż mogłoby się wydawać:

- Bartomeu pozostawi klub pełen długów. Nie możesz robić, co tylko chcesz, a następnie wrócić do domu pozostawiając dziurę budżetową w wysokości 500 mln, 800 mln czy 1 mld euro. Barcelona ma ogromne długi, klub stara się to maskować, ale tak jest. Istnieją krótkoterminowe, bezzwrotne zadłużenia, a pandemia tylko pogorszy sytuację, ponieważ klub nie generuje przychodów. 

Źródło: Mundo Deportivo

Polecane newsy

Komentarze: 3

banikowy

banikowy 18 kwietnia 2020 | 14:17   

Tak jak pisałem, 111 mln to dużo dla zadłużonej Barcelony.
Należy liczyć że dadzą podwyżkę Lautaro i zwiększą klauzule o 40-50mln.
Co do proponowanych zawodników to myślę że nie podniosą oni poziomu drużyny od ręki (poza Vidalem który może podnieść ale nie na długo) i są bardziej opcją na odpalenie w wielkim futbolu aniżeli graczami którzy napewno odpalą/odpalili...

dodo

dodo 18 kwietnia 2020 | 14:49   

Niby tacy zadłużeni i biedni a jakoś nie robi im dać Lautaro 10 mln pensji za rok. (edycja 2020.04.18 14:50 / dodo)

inter00

inter00 18 kwietnia 2020 | 16:18   

No cóż, nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Nie ma zawodnika w Barcelonie który potencjałem i umiejętnościami by się równał z Lautaro. Argentyńczyk ma 10 lat minimum gry przed sobą, trudno znaleźć drugiego takiego gracza No oprócz Hallanda i Mbappe. Dlatego musimy zrobić wszystko co w naszej mocy żeby go zatrzymać, a przede wszystkim nie przyjmować ofert z zawodnikami. Szkoda na to czasy tym bardziej że Farsa chce nam wcisnąć swoich rezerwowych.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich