Zanetti: Baggio lepszy od Ronaldo

18 kwietnia 2020 | 21:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Podczas rozmowy ze pośrednictwem Instagrama, Esteban Cambiasso zapytał Javiera Zanettiego o najlepszego zawodnika, jakiego spotkał w swojej bogatej karierze w barwach Nerazzurrich. Można było przypuszczać, że Il Capitano wskaże na kogoś z dwójki Ronaldo - Alvaro Recoba, lecz Argentyńczyk wytypował kogoś innego.

- Kiedy Ronaldo przybył z Barcelony, prezentował się wprost niesamowicie, lecz jeśli miałbym zdecydować się na jedno nazwisko, byłby to Roberto Baggio. Miał idealną równowagę między jakością a pasją. Bardzo go podziwiałem, zresztą jak wszyscy.

Zanetti wrócił również wspomnieniami do swojego rozstania z zawodowym futbolem:

- Chciałem sam podjąć decyzję o zakończeniu kariery i chciałem, aby doszło do tego, gdy byłem jeszcze w dobrej formie. Zależało mi, by ludzie pamiętali mnie z dobrej strony. Kiedy powróciłem na boisko po kontuzji Achillesa, wszyscy objęli mnie w szatni. Uświadomiłem sobie wówczas, że mogę grać dalej, ale może lepiej byłoby zakończyć wraz z końcem tamtego sezonu.

Źródło: instagram

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 18 kwietnia 2020 | 22:46   

Zanetti dobrze zrobił, inaczej skończyłby jak Buffon dla którego lepiej jakby zawiesił buty na kołku.

damianekk1985

damianekk1985 19 kwietnia 2020 | 05:54   

Człowiek maszyna widać zdrowo całe życie się prowadził jak również podchodził do treningów bo tak latać na bokach obrony czy w pomocy w tym wieku ciężko wskazać innego


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich