O pracy w Appiano w nowym "reżimie sanitarnym"

5 maja 2020 | 09:54 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Dziś miało się odbyć wznowienie treningów przez Inter Mediolan, ale się nie odbędzie. Klub przeniósł wznowienie na jutro lub na czwartek, ponieważ chce by wszyscy piłkarze przeszli klasyczne badania medyczne oraz by zostali przebadani pod względem obecności koronawirusa w ich organizmach.

O tym jak to wszystko będzie wyglądało w Appiano Gentile w nowym "reżimie sanitarnym" napisała dziś La Gazzetta dello Sport.

Antonio Conte wykorzysta cztery dostępne boiska i wejścia do ośrodka treningowego. Na jednym boisku znajdować się będzie jednocześnie dwóch piłkarzy, każdy zajmując jedną z połów. Oznacza to, że jednocześnie trenować będzie na boiskach 8 graczy. Te grupy będą się zmieniać podczas dnia treningowego, aby każdy odbył swoją sesję. Na początek Conte przygotował po jednej sesji dziennie dla każdego gracza. Na początku raczej nie zobaczymy jak Lukaku czy Lautaro umieszczają piłkę w siatce, ponieważ po takiej przerwie tego typu elementy gry są dość ryzykowne dla mięśni. Wszystko przyjdzie z czasem, czyli tak jak po letnich wakacjach.

W Appiano będą cały czas obecni lekarz, fizjoterapeuta oraz zawsze jeden lub dwóch członków sztabu technicznego. Każdy ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej w centrum sportowym.

Piłkarze nie będą korzystać z szatni, a rolę tę przejmą pokoje. Każdy gracz otrzyma klucze do jednego pokoju, gdzie będzie się przebierał i brał prysznic. Jak już zostało wyżej wspomniane, klasyczna szatnia będzie zamknięta, podobnie jak klubowa restauracja i wszelkie wspólne przestrzenie rekreacyjne.

Do Włoch wrócili już wszyscy piłkarze, ale niektórzy jak Alexis Sanchez dopiero jutro kończy swoją obowiązkową kwarantannę, dlatego w Appiano będzie mógł się pojawić dopiero w czwartek.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich