Moratti: Benitez nie był odpowiednią osobą

6 maja 2020 | 17:00 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Massimo Moratti udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Były prezydent opowiedział o pożegnaniu z Jose Mourinho, trudnościach Diego Milito i niewłaściwej decyzji względem Rafaela Beniteza.

Jak dużo powodzenia można przepisać Manciniemu w sukcesach Mourinho?

- Dużo. To on zbudował dom w poprzednich latach. Jest świetnym trenerem, co potwierdza obecnie w reprezentacji Włoch. Zdecydowałem się na niego po Bożym Narodzeniu w 2003 roku. Podarował mi wtedy wełnianą koszulę Interu, a na bileciku było napisane "Jeśli chcesz wrócić do zwycięstw, jestem dostępny...".

Jak doszło do pożegnania z Mou i Milito?

- Byłem przygotowany na pożegnanie Mourinho. To było bolesne... Pamiętam jak przytuliliśmy się na boisku i powiedziałem mu, że w tym momencie może zrobić, co chce. Wtedy zaczął płakać.

Nie wspominałeś o tym wcześniej?

- Nigdy. Nie chciałem zdradzać sekretu. Wymieniliśmy jednak kilka spojrzeń, które były warte więcej niż wiele słów. Spotkaliśmy się dwa dni później. Przyszedł do mojego domu na obiad, z pucharem, który postawił na środku stołu. Było dużo śmiechu.

Milito natomiast nie był pewien, czy zostanie w Interze.

- Może Diego nie czuł się wystarczająco doceniony, ale nie zwracałem uwagi na jego zdanie.

Ktoś powiedział, że po takim roku trzeba go sprzedać.

- Nadal mnie to bawi. Był na szczycie i gdyby nie doznał kontuzji, powtórzyłby się w następnym sezonie. Jeśli masz tak silny zespół i nie potrzebujesz pieniędzy, dlaczego miałbyś go zmieniać? Prawda jest taka, że popełniłem błąd przy wyborze trenera. Benitez był bardzo dobry, ale nie był odpowiednią osobą. Powinienem był od razu zatrudnić Leonardo.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Dominik

Dominik 6 maja 2020 | 19:06   

Ależ się wszystko posypało serią złych decyzji po 2010 roku.

Oba

Oba 6 maja 2020 | 20:47   

Mysle, że wątek Benitez-Leonardo to już tylko gdybanie. Moim zdaniem lepiej by nie było, bo bardziej zabrakło dwóch, trzech rozsądnych transferów, to nie była kwestia trenera. Benitez swoje też w życiu wygrał w przeciwieństwie do Leonardo. Drużyna była wyeksploatowana i syta i dlatego było jak było. A co do Leonardo to 2-5 u siebie z Schalke to jeden z większych blamazy jakie pamiętam.

superofca

superofca 8 maja 2020 | 14:05   

Leonardo miał zupełnie inne podejście, trafił na grupę silnych piłkarzy i miał trochę szczęścia. Benitez na pewno nie był odpowiedni dla Interu po Mourinho, zawiść i przerost gruczołu krokowego zrobiły swoje. Faktem jest natomiast, że nie dostał ani jednego piłkarza, nikogo nowego.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich