Czy Lautaro chce ograć Nerazzurrich?

10 maja 2020 | 11:45 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna2 min. czytania

W mediach poświęconych piłce nożnej od wielu tygodni można przeczytać mnóstwo publikacji na temat odejścia Lautaro Martineza z Interu. Zawodnik regularnie jest wymieniany w kontekście przejścia do Barcelony, PSG, a ostatnio nawet Manchesteru United. Ile w tym prawdy?

Przypomnijmy, że pojawiają się również publikacje, które dementują doniesienia ze świata piłkarskiej prasy na temat rychłych przenosin Argentyńczyka do Hiszpanii. Trudno wyrokować co o całej sprawie myśli sam zawodnik, który niechętnie kontaktuje się ze światem inaczej, niż poprzez zdjęcia wrzucane na social media. Rolę głosu Lautaro wziął na siebie jego agent. Beto Yaque właśnie bardzo krótko skomentował całą sprawę na łamach Cittaceleste.

- Ze wszystkiego, co piszą gazety i które czytałem wcześniej, tak naprawdę nie ma nic prawdziwego. To jedyna prawda.

Skąd więc biorą się wszystkie plotki? Nie muszą być jedynie wymysłami prasy. Niezależnie od deklaracji agenta, dla którego przecież całe to zamieszanie jest na rękę, po cichu mogą być podsycane przez środowisko Lautaro. Piłkarze od lat wykorzystują dziennikarzy, aby osiągnąć własne cele. Przypomnijmy, ze zawodnik gra teraz z Nerazzurri o jak najkorzystniejszy dla siebie kontrakt, a zainteresowanie ze strony dużych firm najpewniej pomoże mu uzyskać lepsze warunki. Gdyby poszukać przykładu na takie praktyki wystarczy przypomnieć sobie casus Luki Modricia, który koncertowo wykorzystał Inter do podpisania nowej umowy z Realem Madryt.

Lautaro Martinez to znakomity i dobrze rokujący zawodnik, chociaż od początku tego sezonu wykazywał się nie tylko widowiskowymi bramkami, ale również coraz lepiej rozwiniętym boiskowym sprytem. Tym szczególnym rodzajem, który sprawia że sędzia w końcu sięga po kartonik. Bądźmy szczerzy, chętnie wykorzystywał niezdecydowanie rywali, potrafił wielokrotnie wymusić na przeciwniku faul i w konsekwencji uzyskiwał decyzje arbitrów na korzyść zespołu, czego jeszcze rok temu nie robił. Pytanie, które chciałbym zadać, to czy Argentyńczyk nie próbuje teraz wykorzystać nowo nabytych umiejętności poza boiskiem?

Źródło: sempreinter.com, inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 10

inter00

inter00

10 maja 2020 | 11:51

Jak dla mnie to jest gra na lepszy kontrakt i od początku tak było. Lautaro nie chce odchodzić, ma pewne miejsce w składzie i może sie rozwijać, ale jeżeli się nie dogadamy z nim to pójdzie do Barcy gdzie gra jego idol i dostanie 3 albo i 4 razy tyle co u nas. Od naszych dyrektorów zależy czy chcemy go zatrzymać, jeżeli tak to musimy dać mu odpowiednie warunki na kontrakcie, co wg mnie musimy zrobić bo na ten moment jego sprzedać byłaby głupotą.

Interista07

Interista07

10 maja 2020 | 12:01

Współczesny football.... szantażowanie klubu: "dajcie kasę i nowy kontrakt albo odchodzę". W czasach Fergusona takie podejście byłoby nie do pomyślenia. On nie pozwoliłby sobie na taką roszczeniowość. (edycja 2020.05.10 12:02 / Interista07)

HeyaMakumba

HeyaMakumba

10 maja 2020 | 15:24

@Interista07 dlatego każdy kto szantażuje w ten sposób Inter powinien polecieć przy pierwszej próbie. Unikniemy wtedy wielu cyrków, a drużyna zostanie oczyszczona z pajaców.

banikowy

banikowy

10 maja 2020 | 23:36

Makumba to może od razu zaorajmy Meazza i zajmijmy się hodowlą rzodkiewki?
Obecnie takie są prawa rynku i futbolu.
Możemy się z tym nie zgadzać, nie akceptować, nie przyjmować do wiadomości ale obecnie każdy liczy że za pomocą kilku sztuczek czy zabiegów będzie mógł zarobić parę groszy.
Tak jak przeciętny kowalski cieszy się jak zarobi 50zł więcej tak przeciętny piłkarz cieszy się jak zarobi parę mln więcej.
Należy dać mu te 7-8 mln rocznie i zamknąć sprawę na cojamniej 3 lata.

superofca

superofca

11 maja 2020 | 00:01

W obecnym czasie jakaś znacząca podwyżka dla piłkarza to bajki.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

11 maja 2020 | 00:05

Cóż jakoś z innymi dogadujemy się w normalny sposób we wszystkich sprawach, a to czy pozwolimy sobie na to czy na tamto jako klub zależy tylko i wyłącznie od władz naszego klubu. Jeżeli będziemy pozwalali na coraz więcej komuś to może powtórka z rozrywki z pewnym Panem, który też mówił, że kocha i szanuje. (edycja 2020.05.11 00:10 / HeyaMakumba)

banikowy

banikowy

11 maja 2020 | 11:08

Makumba.
Zatrudniasz się w firmie na 5letnia umowę i pracujesz za x. Na analogicznym stanowisku z ta produktywnością w innym przedsiębiorstwie także pracownik dostaje x za wykonywanie podobnych bądź tych samych obowiązków.
W ciągu roku rozwinąłeś się i nagle okazało się że dalej za kwotę x robisz coś co w innym przedsiębiorstwie jest nagradzane pensja od 4 do 8 razy więcej od x.
W tej sytuacji idziesz do prezesa przedsiębiorstwa i chcrsz podwyżki na co on Ci mówi że może Ci dać podwyżkę do poziomu 1.5x a nie do 5x jak w analogicznym przedsiębiorstwie.
To naturalne że jeśli nie jesteś w stanie bezpośrednio załatwić sprawy to załatwiasz ją pośrednio.
Nie istnieje już futbol z czasów Fergusona, nie ma ma już takiego przywiązania do klubów.
Piłkarz to najemnik i większość z nich się z tym zgadza, czas zrozumieć że taka jest obecnie rzeczywistość.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

11 maja 2020 | 12:46

No to jak jest zwykłym najemnikiem niech idzie do Barcy, która daje mu więcej w czym problem ? Właśnie o tym piszę.
Handa, De Vrij, Brozo, Lukaku to jest trzon naszej drużyny oraz gracze, którzy udowodnili swoją wartość w świecie futbolu. Nikt nie zaprzeczy, że Martinez ma wielki potencjał ale na razie to zagrał pół sezonu w Europejskiej piłce, a już chce nas szantażować o nowy kontrakt xD Tak w ogóle to uważam, że nie gra o nowy kontrakt tylko na prawdę chce odejść do Barcelony o czym z pewnością zdążył poinformować odpowiednich ludzi w klubie ;) (edycja 2020.05.11 13:07 / HeyaMakumba)

Garon_92

Garon_92

11 maja 2020 | 21:47

Dzisiejszym światem rządzą agenci piłkarscy to im zależy żey piłkarz jak najczęściej przechodził za dużą kwotę albo jak najczesciej zmieniał warunki umowy

Garon_92

Garon_92

11 maja 2020 | 21:49

Trzeba przy tym pamiętać, że prawo podatkowe w Hiszpanii jest drakońskie i nawet jak na kontrakcie będzie miał 10 mln to na rękę dostanie 5. U nas może dostać podobnie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich