Chiellini: Jesteś z Conte, albo odchodzisz

14 maja 2020 | 00:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Giorgio Chiellini opublikował kolejne fragmenty swojej głośnej autobiografii. Poprzednio defensor Juve wywołał spore zamieszanie atakiem skierowanym w Mario Balotellego i Felipe Melo, a także zapewnieniem o nienawiści w stosunku do Nerazzurrich.

Tym razem było nieco spokojniej, a Włoch poświęcił sporo miejsca m.in. obecnemu szkoleniowcowi Interu:

- Kiedy Conte rozpoczyna pracę, dokonuje przeglądu kadr. Nerazzurri już wcześniej postanowili zrezygnować z Icardiego i Nainggolana, lecz Perisić nadal był dostępny. Conte powołał go na przedsezonowe przygotowania, ale ostatecznie stwierdził, że nie będzie potrzebny. Podczas pierwszego sezonu w Juve, Ziegler nawet nie dokończył przygotowań. Felipe Melo i Amauri wytrzymali ledwie dwa dni.

- Conte wykorzystuje zawodników, jak nikt inny. Wysyła cie w bój przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Przygotowuje drużynę na wszelkie okoliczności. Jesteś z nim, albo przeciwko, a jeżeli jesteś przeciwko, odchodzisz. Wielu graczy opuściło Turyn i podobnie było latem w Interze.

- Potrafię wybaczyć mu pobyt w Interze tylko dlatego, że go znam, kocham i mam świadomość jego profesjonalizmu. Jestem pewien, że tej decyzji towarzyszyły nieprzespane noce, a wątpliwości powracają, kiedy widzi herb Interu na swojej kurtce. Jestem przekonany, że Juventus jest mocniejszy od Interu, nawet jeśli lepszy zespół nie zawsze wygrywa. Zwycięża się konsekwencją. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00

14 maja 2020 | 00:51

,,Jestem przekonany, że Juventus jest mocniejszy od Interu, nawet jeśli lepszy zespół nie zawsze wygrywa''. Hmmm mnie uczono że ten kto wygrał jest lepszy ale to Włoch ukończył studia 3 lata temu nie ja więc pewnie wie lepiej.

rybeusz89

rybeusz89

14 maja 2020 | 05:23

To tak a propo przegranych finalow LM. juve jest moralnym zwyciezca ;)

superofca

superofca

14 maja 2020 | 07:13

Tu się jakiś kącik zwierzeń Chielliniego zrobił?

Ilfenomeno

Ilfenomeno

14 maja 2020 | 08:48

Dajcie już spokój z tym patafianem. Najpierw pisze w książce jaki to Mario jest zły i nie dobry a potem przeprasza go w programie tv. Normalny to on nie jest. Z Wandą by się dogadał.

shakurspeare

shakurspeare

14 maja 2020 | 11:57

Nie powinien tak sypać nazwiskami. Będzie trzeba przeczytać całość


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich