Moses: Conte odmienił moją karierę

18 maja 2020 | 17:54 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Każdy trener na świecie ma swoich futbolowych synków, a więc graczy, których najchętniej zawsze zabierałby ze sobą do kolejnych klubów. Powszechnie wiadomo, że podobne relacje łączą Antonio Conte i Victora Mosesa, więc nikogo nie zdziwiły wieści o zimowym wypożyczeniu Nigeryjczyka do ekipy ze stolicy Lombardii.

Były gracz londyńskiej Chelsea nie ukrywa, że włoski szkoleniowiec odegrał szczególną rolę w jego karierze. W rozmowie z rodzimymi mediami, Moses wypowiadał się na temat opiekuna Interu w samych superlatywach i zapewniał, iż bardzo cieszy się z ich ponownej współpracy w barwach Interu Mediolan:

- Ta zaszczyt móc ponownie połączyć się z tak ważną postacią w mojej karierze. Jest moim mentorem i przyjacielem. Grałem dla wielu menadżerów i kochałem każdego z nich, lecz Antonio Conte był najważniejszy. Jego przyjście do Chelsea wszystko odmieniło. To niesamowity człowiek i mówiąc szczerze, całkowicie odmienił moją grę. Dał mi tego ducha walki, pozwolił uwierzyć w siebie, a jednocześnie cieszyć się piłką.

- W jego pierwszym sezonie wygraliśmy a ligę, a w kolejnym sięgnęliśmy po Puchar Anglii. To był wspaniały okres pod skrzydłami Antonio Conte, więc zawsze będę go szanował. Jest niesamowitym człowiekiem. Nigdy wcześniej nie grałem jako wahadłowy. Trener po przyjściu objaśnił mi czego oczekuje, a następnie wystawił mnie na nowej pozycji. Dobrze było czuć wsparcie szkoleniowca, ponieważ dodawało mi to pewności, aby wyjść na boisko i wyrazić siebie. Chciałem tylko grać dla trenera, dla kibiców i dla całego klubu. Nie chciałem go zawieść. Uświadomiłem sobie, że prezentujesz się lepiej, gdy masz trenera, który w ciebie wierzy.

- Czuję się już lepiej. Przed przerwą rozegrałem trzy mecze. Zacząłem od meczu z Udinese, wygraliśmy 2:0, zespół tego potrzebował. Gramy dla dobra drużyny. 

- Serie A nie jest łatwa, jest dużo taktyki. Najważniejsze jest dla mnie, aby pomóc drużynie i kolegom, a trener bardzo mi pomógł. Mówi mi, co mam robić, a ja staram się zapamiętać jego instrukcje i postępować zgodnie z nimi. To jeden z najlepszych menadżerów na świecie. Sam grał w piłkę i jest pełen pasji. Bardzo się cieszę, że ponownie mogę z nim współpracować. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 18 maja 2020 | 19:25   

Solidny gracz, jednak patrząc na obsadę prawego wahadła za cenę jego wykupu wolałbym ściągnąć bardziej przyszłościowego gracza.

Garon_92

Garon_92 19 maja 2020 | 08:47   

Solidny, ale mamy takich. Potrzeba nam czegoś więcej, jedyna opcja, że Chelsea spuściłaby jeszcze z 5 mln€ wtedy można wziąć na uzupełnienie kadry.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich