Simoni: Ronaldo był traktowany wyjątkowo

23 maja 2020 | 08:19 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Luigi Simoni mimo, że z Interem wygrał tylko jedno trofeum (Puchar UEFA) został zapamiętany jako trener, który potrafił wyciągnąć najwięcej z brazylijskiego napastnika - Luisa Nazario de Lima Ronaldo.

Obaj trafili do Interu w podobnym czasie i dobrze im się razem współpracowało. Oto jak wspominał tę współpracę trener.

- Ronaldo był naszym liderem, traktowaliśmy go tak jak zasłużył by być traktowany. To nie była primadonna, ale każdy wiedział, że był wyjątkowy i że może nas zaprowadzić na szczyt, więc każdy go wspierał. Była pewna zazdrość pośród innych graczy w kierunku Ronaldo, także dlatego, że był bardzo przyjacielski. Nigdy nie widziałem, by Ronaldo winił jakiegoś kolegę z zespołu o złe podanie, zawsze miał pozytywny nastrój. To był przykład dla każdego na boisku i poza nim. Nigdy nie uważałem, że wszyscy piłkarze mają być traktowani w ten sam sposób, jeśli ktoś jest wyjątkowy - mówił Simoni w styczniu 2019 roku dla Planet Football.

- Nigdy nie kazałem mu biegać, on po prostu potrzebował trenować i bawić się z piłką, ktoś inny mógł biec dla niego i jego koledzy byli zadowoleni, że mogą to robić, ponieważ wiedzieli że są częścią zespołu z geniuszem na czele.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich