Oficjalnie: Serie A powróci 20 czerwca

28 maja 2020 | 23:17 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Nareszcie! Potwierdziły się dotychczasowe przewidywania dotyczące rychłego powrotu rozgrywek włoskiej Serie A. Piłkarze powrócą do ligowej rywalizacji 20 czerwca.

Kibice Interu najprawdopodobniej jeszcze wcześniej zobaczą w akcji swoich ulubieńców, bowiem od 13 czerwca planowany jest powrót rozgrywek o Puchar Włoch. Wielki finał miałby zostać rozegrany 17 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie. 

Oto treść dzisiejszego wystąpienia Ministra Sportu Vincenzo Spadafory:

- To było bardzo owocne spotkanie. Od samego początku powtarzaliśmy, że piłka nożna powróci, gdy zaistnieją warunki do zapewnienia bezpieczeństwa, a przyjęty protokół medyczny jest ich gwarantem. Włochy wstają z kolan i słusznie, aby piłka nożna zrobiła to samo. Komitet Techniczny zatwierdził protokół medyczny, ale zaznaczył absolutną konieczność kwarantanny dla zawodnika z pozytywnym wynikiem testu. 

- Otrzymaliśmy również gwarancję, że proces pobierania wymazów od graczy, nie może w żaden sposób wpływać na dostępność badań dla ogółu populacji, ani go ograniczać. FIGC zapewniło mnie również, że plan B (baraże i play-offy) oraz plan C (rozstrzygnięcie według aktualnej tabeli) mogą zostać wdrożone w przypadku kolejnego zawieszenia. To nie leży w gestii obowiązków Ministra Sportu, bowiem zajmie się tym FIGC. 

- W świetle wszystkich ostatnich wydarzeń, możemy powiedzieć, że sezon zostanie wznowiony od 20 czerwca. Mamy jednak nadzieję, że od 13 do 20 czerwca uda się nam dokończyć rywalizację w Pucharze Włoch, ponieważ byłby to sygnał dla całego narodu. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 4

KawaOpole

KawaOpole 29 maja 2020 | 00:46   

Super ze wraca ale nie wydaje mi się żeby zrobiło finał 17 czerwca,
Kika drużyn ma zaległe spotkania, nie jest powiedziane ze zaczną od nich czy gdzieś będą wciskać

inter00

inter00 29 maja 2020 | 02:17   

Długo na to czekałem ale udało się

cichy32

cichy32 29 maja 2020 | 06:41   

Wkoncu

hawk247

hawk247 29 maja 2020 | 08:42   

Juz prawie zapomnialem z kim my tam w ogole gramy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich