Mancini: Inter nie może się poddawać

31 maja 2020 | 12:40 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Roberto Mancini w wywiadzie dla La Stampa przyglądał się sytuacji restartu Serie A, szansom na tytuł poszczególnych klubów i właściwym godzinom rozgrywania spotkań. Pochylmy się nad tymi zagadnieniami wspólnie ze znanym szkoleniowcem.

Wznowienie rozgrywek

- Ponowne rozpoczęcie sezonu będzie bardzo miękkie, widzieliśmy, jak poszło w Bundeslidze. Niski rytm, bardzo mało rozwiązań, kilka protestów, krótko mówiąc, po trochę tych wszystkich składników będzie składać się na każde spotkanie. Przygotujmy się na tego rodzaju spektakl przynajmniej przez pierwsze dwie gry.

Kto ma szanse na tytuł?

- Wiele pomysłów taktycznych można teraz jeśli nie zastąpić, to przynajmniej zmienić. Więc nawet wyścig o Scudetto nie jest całkowicie oczywisty. Spójrzmy prawdzie w oczy, Juve i Lazio nadal mają przewagę, ale nie poddawałbym się na miejscu Interu, ponieważ mają swoją grę, w której mogą nadrobić zaległości. A kto wie, kto zostanie relegowany, nie jest to tak oczywiste, jak sugeruje obecna sytuacja.

Czy mecze powinny odbywać się w letnich miesiącach później?

- Przygotujmy się na inny rodzaj piłki nożnej. I w tym sensie mam nadzieję, że będziemy na boisku w nocy. Granie o 17:00 w Rzymie to kiepski pomysł, ale pod koniec dnia również w całych Włoszech zwiększyłoby to dyskomfort w już i tak złej sytuacji. Ufam, że jako porę meczową wybierzemy 20:00 i 21:45.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

Sylvvek

Sylvvek 31 maja 2020 | 13:57   

walczymy do konca z mentalnoscią Conte to jest do zrobienia

ImarhilHT

ImarhilHT 31 maja 2020 | 16:54   

Też uważam, że jesteśmy piekielnie mocni. Na pewno mocniejsi kadrowo od Juve, ale ci przeklęci sędziowie musza przeszkadzać. Jestesmy faworytem do Scudetto i cieszę się, że Serie A wraca


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich