Agnelli chce kibiców na trybunach

31 maja 2020 | 18:44 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Wraz ze wznowieniem rozgrywek Serie A i Coppa Italia, wśród przedstawicieli włoskiego calcio pojawiajy się pierwsze pomysły dotyczące powrotu kibiców na trybuny. W tej sprawie głos zabrał prezydent Juventusu Turyn, Andrea Agnelli.

Prezes Bianconerich miał wygłosić przemówienie, postulujące za powolnym umożliwianiem wpuszczania fanów na sektory. Do rozmowy na ten temat doszło podczas piątkowego spotkania zgromadzenia ligi.

- Dlaczego nie moglibyśmy wpuścić kibiców na trybuny, skoro możemy to zrobić zachowując normy bezpieczeństwa? W Europie zezwala się na dopuszczenie do użytku od 10 do 25 procent stadionu - powiedział Agnelli.

Propozycja prezydenta Juve spotkała się z aprobatą innych działaczy włoskich klubów piłkarskich. Jak donosi turyński dziennik La Stampa, włodarze ekip Serie A pracują powoli nad realizacją pomysłu. Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, pierwsi kibice mogliby pojawić się na trybunach w połowie lipca.

Zakładając optymistyczny wariant, w którym obiekty piłkarskie otwarte zostałyby na 25% pojemności, na mecze Interu mogłoby wchodzić około 20 000 fanów na mecz. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 31 maja 2020 | 21:51   

Można tak zorganizować to wszystko żeby każdy był od siebie w odpowiedniej odległości, ale czy Włochy dadzą radę to ogarnąć?

KawaOpole

KawaOpole 1 czerwca 2020 | 01:30   

inter00 dadzą dadzą radę gdzieś w grudniu..
Kocham Italie i Włochów ale jeżeli chodzi o organizacje pracę, przygotowanie, realizację.. No to lody na plaży mają najlepsze


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich