Rząd myśli o powrocie kibiców

10 czerwca 2020 | 09:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Włosi nie wrócili jeszcze do gry przy pustych stadionach, a już głośno mówi się o otwarciu obiektów dla kibiców. Ministerstwo Zdrowia bardzo optymistycznie podchodzi do pomysłu powrotu fanów na trybuny, o czym świadczy ostatnia wypowiedź podsekretarza stanu Carlo Sibilii.

- Wszyscy doskonale rozumiemy, że piłka nożne bez kibiców nie jest taka sama. Marzę o tym, aby ponownie zobaczyć tłumy na stadionach, lecz musimy zachować ostrożność. Mam nadzieję, że powrót fanów będzie możliwy w sierpniu lub wrześniu. Biorąc pod uwagę zasady dotyczące teatrów i kin dla 1000 osób z zachowaniem dystansu społecznego, można by myśleć nawet o lipcu. Jednak przeprowadzenie 10 000 osób przez bramki Stadio San Paolo jest trudniejszym zadaniem.

- Na dzień dzisiejszy, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa ludziom na stadionie, ale mam nadzieję, że będziemy mogli porozmawiać o tym do końca sierpnia. Zapewniam, że przywrócenie normalności we włoskiej piłce jest jednym z głównych celów.  

Źródło: Radio Punto Nuovo

Polecane newsy

Komentarze: 2

Patryk7

Patryk7 10 czerwca 2020 | 15:17   

W przypadku rewanżowego meczu półfinałowego z Napoli brak kibiców wyjdzie akurat na nam na korzyść, bowiem odbędzie się na stadionie w Neapolu. Obecność kibiców niewątpliwie jeszcze bardziej utrudniłaby naszą sytuację, bowiem gospodarze nie dość, że są gospodarze są w dogodniejszej sytuacji po pierwszym meczu, to dodatkowo byliby podbudowani jeszcze bardziej przez doping lokalnych fanów.

KawaOpole

KawaOpole 11 czerwca 2020 | 12:00   

Może testowo jakiś meczyk w Bergamo?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich