Capello: Seria zwycięstw może natchnąć Inter

20 czerwca 2020 | 21:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Swoimi spostrzeżeniami przed wznowieniem rozgrywek ligowych podzielił się ostatnio Fabio Capello. Były szkoleniowiec nie wyklucza żadnych ewentualności, a przy odrobinie szczęścia nie skreślałby nawet mistrzowskich szans Interu Mediolan.

- Wszystko jest sprawą otwartą, również wyścig o scudetto. To tak jakby zaczynał się nowy sezon. Ten paradoks może generować prawdziwe niespodzianki. Nie wiemy, w jakiej dyspozycji są dane zespoły, ponieważ niektórzy mogli znaleźć nowe rozwiązania podczas treningów. Sądzę, że drużyny biorące udział w Pucharze Włoch będą wyglądały nieco lepiej na tle pozostałych.

- Mielibyśmy do czynienia z poważnym problemem, gdyby Juventus utracił pewność siebie po przegranym finale. Ich siłą zawsze było nienasycenie, więc wierzę, że Juve będzie kontynuować dominację w obecnym sezonie. Jeśli Inter pokona Sampdorię, Nerazzurri będą mieli łatwiejszy start od pozostałych zespołów. Seria zwycięstw pozwoliłaby odzyskać ducha podopiecznym Antonio Conte, który charakteryzował ich na początku sezonu.

Capello zabrał także głos w sprawie powrotu do formy Christiana Eriksena:

- Wszyscy wiedzieliśmy, że Eriksen jest świetnym piłkarzem, ale musiał się odnaleźć i przeciwko Napoli wyglądał bardzo dobrze. Teraz musi stanowić różnicę, a strata Stefano Sensiego może sprawić, że będzie miał więcej przestrzeni do pokazania siebie.

Źródło: Il Giorno

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich