Stellini: Zasłużyliśmy na wygraną

29 czerwca 2020 | 12:58 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pomimo olbrzymich kłopotów, szczególnie w pierwszej połowie rywalizacji z Parmą, Cristian Stellini był przekonany, że Inter zasłużenie sięgnął po komplet punktów. Asystent trenera zwrócił też uwagę, że Nerazzurri zbyt często cierpią z powodu swojej nieskuteczności.

- Myślę, że było to więcej niż zasłużone zwycięstwo. Całkowicie zasłużone. Wiedzieliśmy, że Parma jest bardzo niebezpieczna w kontrataku, ale utrzymaliśmy inicjatywę, kontynuowaliśmy naciski i ostatecznie zgarnęliśmy zasłużone trzy punkty. Przeanalizowaliśmy bramki stracone z Sassuolo, a jutro zajmiemy się golem z Parmą. Nie jest łatwo wymienić 2/3 linii defensywy, zwłaszcza że nie grali wspólnie od 3-4 miesięcy, a następnie zestawić ich z Gervinho.

- Jeśli przyjrzymy się statystykom, w poprzednich meczach pozwoliliśmy rywalom na osiem strzałów na bramkę, lecz straciliśmy aż pięć bramek. To nie jest normalne. Jesteśmy zadowoleni z naszego występu, a zmiennicy zrobili różnicę, co jest kluczowe przy takim natłoku spotkań.

- Podczas ostatnich trzech spotkań stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji, lecz musimy tworzyć ich jeszcze więcej. Jeśli bylibyśmy skuteczniejsi, nie mówilibyśmy o zespole, który walczy do końca. Zmieniliśmy taktyk, wprowadzając rolę trequartisty dla Christiana Eriksena, ponieważ chcemy być bardziej nieprzewidywalni.

- Nikt nie oczekuje odpowiedniej równowagi od samego początku pracy w nowym systemie. Nie było łatwo, dobrze sobie poradziliśmy i całkowicie zasłużyliśmy na wygraną. Potrafimy przyjąć krytykę, lecz należy również docenić to, co się nam należy.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

Kevin

Kevin 29 czerwca 2020 | 14:47   

Myślałem ze na zdjęciu jest Galiardini :ppp

inter00

inter00 29 czerwca 2020 | 20:24   

Nie, czysto piłkarsko parma była lepsza, gdyby wykorzystali wszystkie okazje to tylko do przerwy prowadziliby 4:0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich