Zawodnicy po meczu z Brescią

2 lipca 2020 | 01:00 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W meczach Interu nieczęsto zdarza się, aby trójka Włochów wpisywała się na listę strzelców. Mecz z Brescią stanowił jednak wyjątek od reguły. Po końcowym gwizdku dwóch z nich stanęło do rozmowy z dziennikarzami.

Roberto Gagliardini:

- Podeszliśmy do meczu w najlepszy możliwy sposób, narzucając swój styl gry i zachowując doskonałą wydajność. Naszym głównym celem były trzy punkty i udało się go osiągnąć.

- Ten tydzień odbiegał od normalności w moim przypadku. Udało mi się dziś trafić do bramki, do której spudłowałem w meczu z Sassuolo. Cały czas starałem się jednak zachowywać spokój. Jesteśmy świadomi naszych możliwości, a naszym celem jest wygranie każdego kolejnego spotkania. Spróbujemy kontynuować obraną drogę i nadal się poprawiać.

Danilo D'Ambrosio:

- Zawsze przyjemnie jest zdobyć bramkę, lecz najważniejsze było, aby zachować dziś czyste konto. Bardzo nas to cieszy, bowiem w ostatnich grach traciliśmy zdecydowanie zbyt wiele goli. 

- Trener zawsze wymaga aktywności od graczy na wahadłach. Nigdy nie tracimy tempa. Ciężko pracujemy, aby wysoko odzyskać piłkę i uzyskać korzystny rezultat. Nasza mentalność uległa zmianie. Trener wpłynął na naszą współpracę jako kolektyw. 

- Brak awansu do finału Pucharu Włoch i remis z Sassuolo bardzo nas rozczarowały, ale nie dopuszczamy, aby nasze morale upadło. Pragniemy nadal wygrywać. Trener nam nie odpuszcza, ponieważ ma świadomość, że stać nas na wiele. 

- Wiele bramek jest efektem szybkiego odzyskania piłki i utrzymywania presji na rywalu. Jesteśmy proaktywni, jesteśmy jakościowym zespołem, ale wymaga to wielkiego wysiłku.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich