Simoni: Zanetti to nie człowiek

21 lutego 2009 | 08:23 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Javier Zanetti jest najdłużej grającym obecnie w Interze piłkarzem i co chwile bije kolejne rekordy w ilości występów dla mediolańskiego klubu. Niedługo "stuknie" mu 400 mecz dla Interu jako kapitan, bliski jest też pobicia rekordu 118 meczów w pucharach ustanowionego przez Giuseppe Bergomiego.

Były trener Interu - Luigi Simoni, który bliski był zdobycia Scudetto z Interem w 98 roku wypowiedział się na temat lidera Interu.

"Rekord w europejskich pucharach? Na tym się nie skończy. Ktoś taki jak on może grać jeszcze przez wiele lat bo jest niezniszczalny. Nigdy nie widziałem piłkarza, kóry po powrocie z meczu reprezentacji po 12 godzinnym locie jest gotowy do gry. To nie człowiek!

On jest niesamowitym człowiekiem, jednym z prawdziwych profesjonalistów. Pamiętam go z największą przyjemnością. Oglądać jego grę po wielu lat to wielka przyjemność. Wciąż ten entuzjazm i wiem, że jego praca to nie tylko to co robi na boisku ale i w szatni.

On zawsze chce każdemu pomóc i nie kreuje problemów. Ale nie zapominajmy o jego piłkarskich umiejętnościach: 35 lat, wciąż bardzo silny z niesamowitym przyspieszeniem. Rozumiem czemu Jose Mourinho zawsze go wystawia, trudno jest stracić kogoś takiego jak on, kiedy on tak dobrze gra."

Źródło: goal.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich