Conte: Porozmawiamy po sezonie

10 lipca 2020 | 02:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Conte był bardzo rozmowny, biorąc pod uwagę kolejny rozczarowujący występ jego podopiecznych. Szkoleniowiec Interu podkreślał, że jego zespół ponownie zapłacił wysoką cenę za swoją boiskową naiwność. 

- Jeśli chodzi o wysiłek, głód, determinację, nie mam żadnych uwag. Nie zapominajmy, że graliśmy przeciwko Weronie, która cały czas utrzymuje wysokie tempo gry, co jest jej największą siłą. Myślę, że dziś wieczorem Inter odpowiadał cios za cios. 

- Zawsze żałuję bramek traconych w ostatnich minutach. To rozczarowujące, ponieważ gubisz punkty, które w konsekwencji się sumują. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

- Wykonujemy ważną pracę i na tym się koncentrujemy. Myślę, że można zaobserwować efekty naszej pracy. Fakt, że straciliśmy już 20 punktów, powinien skłonić nas do refleksji i dalszej poprawy. Mamy świadomość, że głupio tracimy punkty w trakcie sezonu, w przeciwnym razie mówilibyśmy o zupełnie innej kampanii.

- Lukaku miał problem z przywodzicielem i plecami. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

- Nasza niespójność podczas meczu jest trudna do wyjaśnienia. Musimy lepiej radzić sobie z pewnymi sytuacjami. Myślę, że to doświadczenie może wzmocnić Inter w Serie A. W tej chwili zbyt łatwo się poddajemy. 

- Nie chcę mówić zbyt dużo, ponieważ ludzie lubią twierdzić, że tylko krytykuję, krytykuję, krytykuję. To nieprawda, chcę tylko pomóc wszystkim się poprawiać i iść do przodu. Media lubią rozrywać mnie na strzępy. To ich zabawa. Dokonam swoich rozważań na koniec sezonu, podobnie jak klub i zawodnicy. Jeśli będę miał coś do powiedzenia, powiem o tym w klubie. Wszyscy chcemy wygranej, ale chodzi o zrozumienie, jak blisko lub daleko jesteśmy od zwycięstwa. Każdy widzi to z innej strony.

- Jeśli spojrzeć na liczby, Inter ma największe posiadania i zdobywa najwięcej bramek ze wszystkich zespołów od zakończenia przerwy. Chodzi o to, jak na to patrzysz. Poprawiliśmy naszą dominacją podczas meczu, lecz ostatecznie liczy się wynik. Straciliśmy trzy punkty z Bologną i dwa z Weroną. Chłopaki dają z siebie wszystko. Mamy swoje mocne strony, ale też pewne słabości.

- Jeśli chodzi o Eriksena, grał regularnie od powrotu rozgrywek i staram się umieścić go we właściwym kontekście. Borja Valero dziś ponownie dobrze się spisał, więc musimy rotować składem i starać się utrzymać wszystkich we właściwej dyspozycji. 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 8

nwk

nwk 10 lipca 2020 | 09:25   

No fajnie. No cześć.

coalmeluck

coalmeluck 10 lipca 2020 | 10:06   

Deficiente. Czeka Cie jeszcze wpierdol w lidze europy. Tfu.

darek_91

darek_91 10 lipca 2020 | 10:19   

- (edycja 2020.07.10 10:38 / Paweł Świnarski)

Tiesto

Tiesto 10 lipca 2020 | 10:57   

"Jeśli spojrzeć na liczby, Inter ma największe posiadania i zdobywa najwięcej bramek ze wszystkich zespołów od zakończenia przerwy. " takiego bełkotu nie powstydziliby się oboje obecni kandydaci na prezydenta, podaje tylko i wyłącznie te dane które są wygodne, nie raczył wspomnieć że wszystkie 5 meczów po przerwie graliśmy z ogórami, na 15 pkt zdobyliśmy 8 czyli straciliśmy aż 7 i straciliśmy 9 (!) goli - DZIEWIĘĆ GOLI w 5 meczach z ogórami, a to posiadanie piłki wynikające głównie z podań do boku i tyłu na swojej połowie w meczach z ogórami to ma być jakiś powód do dumy? dobry żart

Rahi

Rahi 10 lipca 2020 | 12:29   

Antek pokaż, że się myliłem wobec ciebie, bo na razie mam tak mocno rację, że aż mi głupio.

darek_91

darek_91 10 lipca 2020 | 12:43   

Klaun Conte.

mroczny elf

mroczny elf 10 lipca 2020 | 14:51   

W pierwszym składzie grają kopacze co są na wylocie więc po co by mieli się wysilać dla jakiegoś interku a conte powinien być pierwszy z nich tu nic nie dadzą nowi piłkarze po 3 meczach i zobaczeniu jak reszcie zależy na trofeach to i im tak samo morale spadną tu trzeba trzęsienia ziemi by doszło do nich co to Inter i jak powinien grać oraz się prezentować w tych barwach

Rahi

Rahi 10 lipca 2020 | 15:08   

Czyli może primaverę do pierwszego przesunąć


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich