Bologna - Inter 1:2

21 lutego 2009 | 15:53 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Inter Mediolan pokonał 1:2 Bolognę w meczu 25 kolejki Serie A. Bramki dla Interu zdobywali Esteban Cambiasso i Mario Balotelli. Bologna odpowiedziała bramką Britosa. Tym samym Inter powiększył przewagę w tabeli nad drugim w tabeli Juventusem Turyn do 12 punktów.

Jose Mourinho mimo wcześniejszych wypowiedzi nieco eksperymentował składem. Na pozycji playmaykera zobaczyliśmy Sulleya Muntariego. Na ławce usiadł Dejan Stanković. W pomocy zobaczyliśmy także Maxwella, Javiera Zanettiego i Estebana Cambiasso. W obronie mieliśmy okazje zobaczyć Nelsona Rivasa, który w ostatniej chwili zastąpił w obronie Waltera Samuela, który doznał kontuzji podczas rozgrzewki. Zespół Sinisy Mihajlovicia zagrał w ustawieniu 4-5-1 z wysuniętym Marco Di Vaio.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy dla uczczenia pamięci Giacomo Bulgarelliiego. Od początku meczu Inter przeważał. Groźne strzały na bramkę Antonioliego oddali Ibrahimovic, Santon i Muntari. Szczególnie ten ostatni w sytuacji sam na sam po fenomenalnym podaniu Il Genio fatalnie spudłował. Julio Cesar nie miał zbyt wiele pracy, jednak jak zawsze był w pełni skoncentrowany: najpierw sparował strzał Zenoniego, a następnie wyłapał dośrodkowanie zmierzające do Marco Di Vaio. Najsłabiej w Interze w pierwszej połowie spisywali się Adriano i Santon.

W przerwie Jose Mourinho zdecydował się dokonań jedną zmianę. Za Muntariego na boisku pojawił się Dejan Stankovic. Pierwsza groźna akcja Interu w drugiej połowie zakończyła się bramką. Maicon wrzucił piłkę z autu, która odbiła się od Adriano. Futbolówka trafiła pod nogi Cambiasso a ten pewnie wykorzystał sytuację. Nerazurri w 78 minucie stracili bramkę. Dobre dośrodkowanie strzałem głową wykorzystał Miguel Britos. Gospodarze nie cieszyli się z remisu zbyt długo. Balotelli uderzeniem z 30 metrów uderzył obok bezradnego Antonioliego. Bologna miała szansę wyrównać za sprawą Di Vaio jednak jego strzał świetnie wybronił Julio Cesar. 3 punkty pojechały do Mediolanu.

Bologna - Inter 1-2 (0-0)

Strzelcy: Cambiasso 57, Britos 80, Balotelli 82.

Bologna:: 1 Antonioli; 21 Zenoni, 18 Moras, 6 Britos, 23 Lanna; 7 Valiani (41 Marazzina ), 26 Mudingayi, 8 Mingazzini, 5 Volpi, 10 Bombardini (20 Adailton 78); 9 Di Vaio.
Ławka rezerwowych: 15 Colombo, 4 Amoroso, 19 Terzi, 25 Mutarelli, 84 Balleri.
Trener: Sinisa Mihajlovic.

Inter:: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 24 Rivas, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 6 Maxwell (45 Balotelli 81); 20 Muntari (5 Stankovic 46); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (14 Vieira 78).
Ławka rezerwowych:1 Toldo, 7 Figo, 9 Cruz, 33 Mancini.
Trener: José Mourinho.

Żółte kartki: Moras 31, Zenoni 81, Rivas 83.