Arcyważna wygrana Interu

13 lipca 2020 | 20:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Zwycięstwo! Torino prowadziło do przerwy, lecz gospodarze błyskawicznie wzięli się do odrabiania strat po wznowieniu gry i ostatecznie odnieśli zasłużony triumf. Inter wygrał 3:1 po trafieniach Younga, Godina oraz Lautaro. Tym samym, Nerazzurri wskoczyli na drugie miejsce w ligowej tabeli.

1' Pierwsza okazja dla Lautaro, lecz strzał Argentyńczyka został zblokowany.

6' Niecelny strzał Lautaro.

12' Uderzenie Brozovicia i skuteczna interwencja Sirigu. Rzut rożny dla gospodarzy.

15' Niecelny strzał głową w wykonaniu Godina.

17' Dramat Interu. Handanović popełnił fatalny błąd w prostej sytuacji. Słoweniec wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu, a z nieoczekiwanego prezentu skorzystał Belotti, który z bliska wepchnął futbolówkę do siatki.

21' Żółta kartka dla Godina.

24' Aina obejrzał żółtą kartkę.

25' De Vrij stanął przed dogodną okazją po rzucie rożnym, lecz fatalnie skiksował.

30' Żółta kartka dla Meite.

32' Dobra praca w wykonaniu Gagliardiniego i Lautaro stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu. Sirigu obronił jednak strzał Argentyńczyka.

39' Odważne wejście Gagliardiniego w pole karne i niecelny strzał pomocnika Interu.

40' Błyskawiczne wyjście z akcją gości. Ansaldi stanął przed olbrzymią szansą, ale Handanović interweniował skutecznie.

40' Lekki i niegroźny strzał Younga. Sirigu spokojnie złapał piłkę.

45' Anglik ponownie spróbował szczęścia z dystansu, lecz futbolówka minęła bramkę rywali.

45' Koniec pierwszej połowy.

48' Inter wrócił do gry. Brozović dograł piłkę do Lautaro, Argentyńczyk przytomnie zgrał głową do niepilnowanego Younga, a ten strzałem z pierwszej piłki doprowadził do wyrównania.

49' Żółta kartka dla De Silvestriego.

51' 2:1 dla gospodarzy! Inter świetnie rozegrał stały fragment gry. W końcowej fazie akcji Sanchez zgrał głową do Godina, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

54' Verdi miał szansę na wyrównanie, ale przytomnie zachował się Handanović.

60' Żółta kartka dla Brozovicia.

61' Nerazzurri zwiększyli prowadzenie. Lautaro zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka szczęśliwie odbiła się od jednego z obrońców i przelobowała bezradnego Sirigu.

62' Żółta kartka dla Sancheza.

63' Potrójna zmiana w Torino. Berenguer, Singo i Lukić za Ansaldiego, De Silvestriego i Meite.

65' Belotti był bardzo bliski drugiego trafienia, lecz jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

65' Sanchez oddał mocny strzał, ale Sirigu efektownie interweniował.

71' Biraghi zmienił Younga, Candreva zastąpił D'Ambrosio.

74' Znakomita okazja na gola dla Candrevy, lecz Włoch zmarnował szansę. Świetnym zagraniem popisał się Sanchez.

74' Lautaro bliski szczęśliwego trafienia po błędzie Sirigu, lecz golkiper ostatecznie zdążył z interwencją.

76' Millico za Verdiego, Skriniar za Godina.

81' Niecelny strzał w wykonaniu Candrevy.

83' Millico groźnie z dystansu, ale strzał niecelny.

84' Eriksen zastąpił Lautaro.

86' Inter bliski kolejnego trafienia. Sirigu dwukrotnie uratował kolegów z drużyny.

86' Żółta kartka dla Biraghiego.

90+2' Strzał Eriksena, interwencja Sirigu.