Sarri: Wszyscy są zmęczeni

24 lipca 2020 | 11:16 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Juventus zaliczył kolejna wpadkę, po przegranej z Udinese znów nie zagwarantował sobie tytułu mistrza Włoch. Maurizio Sarri na konferencji wyjaśniał przyczyny, dla których największy ligowy rywal Interu prezentuje słabszą dyspozycję.

- Ten sezon jest trudny, wszystkie zespoły grają w warunkach innych niż zwykle i wszyscy są zmęczeni. Pozostawanie przy piłce przez 90 minut psychicznie i fizycznie jest skomplikowane. Mecze są dziwne, a pęd bardzo łatwo się zmienia. Zmęczenie psychiczne to coś więcej niż zmęczenie fizyczne.

- Mieliśmy przeciwko nam 12 rzutów karnych, co jest nietypowe dla dużych drużyn, ale ogólnie kar było więcej, jesteśmy na rekordowym poziomie - podsumował Sarri.

Trener Udinese, Luca Gotti, którego drużyna awansowała na 15. miejsce, wydawał się równie zaskoczony zwycięstwem, jak Juventus przegraną.

- Nie spodziewałem się, że to nadchodzi, ale najlepsze jest to, że chłopaki zrobili wszystko, co w ich mocy, aby to się stało - powiedział.

- Trudno było to sobie wyobrazić przy tak niewielu dostępnych zawodnikach i tak dużym zmęczeniu. Sarri zasługuje na ten tytuł, który jest już praktycznie Juve, ale cieszę się, że nie świętował go tutaj.

Inter ma już tylko iluzoryczne szanse na walkę o scudetto, różnica do lidera wynosi aż siedem punktów, do końca rozgrywek pozostały zaledwie trzy kolejki. Juventus nie potrafił jednak wygrać w czterech z pięciu ostatnich meczy, wyjątek stanowiło skromne zwycięstwo z Lazio. Kryzys formy po przerwie spowodowanej koronawirusem wydaje się dotykać niemal wszystkie zespoły z czołówki włoskiej Serie A.

Źródło: thenational.ae

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 24 lipca 2020 | 11:35   

Trener Juventusu narzeka na ilość karnych dyktowanych przeciw Juve XDDDDD

wróbel1908

wróbel1908 24 lipca 2020 | 12:23   

Hehe niezła ironia losu

master

master 24 lipca 2020 | 15:04   

przecież za zagrania ręką "Delita" w polu karnym w pierwszej części sezonu to podyktowano jakieś 25% karnych bo zawsze a to wiatr wiał w oczy albo że nie chciał bądź że jest mu przykro i po VARach nawet sędziowie nie gwizdali... są dwa standardy.
Mam wrażenie czasami, że jesteśmy na skrajnym poziomie względem Lazio/Juve gdzie gwiżdżą każdą możliwą (nie mówię niesłuszną choć i takie się zdarzały) rękę, kopnięcie, dotknięcie, pociągnięcie a u nas to jak nogi nie złamie ktoś to faulu nie ma...
Inną sprawą są sytuacje kiedy sędzia nie chce dobić słabszego zespołu i w sytuacji kiedy Skriniar jest cięty na drugą żółtą przez piłkarza Sass, sędzia kartki nie daje, obrońca już na boisko nie wchodzi po przerwie i się gra 11-11 a w meczu z Milanem można było zawodnika za drugą żółtą wyrzucić... To samo było w Lecce kiedy nie rozumiem jak za faul na "złamanie piszczeli" sędzia po VARze daje żółtą zamiast wywalić kolesia z boiska, rozumiem nie chciał itp ale... to samo było z BVB i Politano. To już są skrajności ale jednak sporo było takich sytuacji.

Ostatnio był karny dla Juve bo ciągnięty był "Delit" karny ok po VARze słuszny ale jak graliśmy z Lazio to nie takie kung fu na de Vriju ćwiczyli i VAR milczał, jak również w sytuacji kiedy to w tym samym meczu sędzia dał karnego Lazio za faul na Immobile bo ten w piłkę nie trafił przez to, że de Vrij na niego naciskał...

Ogólnie nie lubię jak sędzia gwiżdże pod jeden zespół wszystko ale przeciw nam zdarza się to bardzo często (chociażby Cagliari i czerwo dla Lautaro, który nie wytrzymał...), a oglądam sporo Serie A, takie spotkania skutecznie podcinają skrzydła w momencie kiedy sędzia zawsze widzi twój drobny faul a przeciwnik gra dużo bardziej ostro i nic się z tym nie robi.

Kolejna sytuacja... Lautaro i Kolarov kopnięty w podeszwę, Var pokazuje powtórkę na której ledwo cokolwiek widać, sędzia mówi gol i koniec I połowy, 2 sek po decyzji wpada inna powtórka w jakości UHD 8k 144hz 300 FPS gdzie widać jak od tego kopnięcia Lautaro wygina się podeszwa od buta ponieważ było to mocne kopnięcie a własnie tego nie było widać w powtórce VAR.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich