Sarri: Wszyscy są zmęczeni

24 lipca 2020 | 11:16 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Juventus zaliczył kolejna wpadkę, po przegranej z Udinese znów nie zagwarantował sobie tytułu mistrza Włoch. Maurizio Sarri na konferencji wyjaśniał przyczyny, dla których największy ligowy rywal Interu prezentuje słabszą dyspozycję.

- Ten sezon jest trudny, wszystkie zespoły grają w warunkach innych niż zwykle i wszyscy są zmęczeni. Pozostawanie przy piłce przez 90 minut psychicznie i fizycznie jest skomplikowane. Mecze są dziwne, a pęd bardzo łatwo się zmienia. Zmęczenie psychiczne to coś więcej niż zmęczenie fizyczne.

- Mieliśmy przeciwko nam 12 rzutów karnych, co jest nietypowe dla dużych drużyn, ale ogólnie kar było więcej, jesteśmy na rekordowym poziomie - podsumował Sarri.

Trener Udinese, Luca Gotti, którego drużyna awansowała na 15. miejsce, wydawał się równie zaskoczony zwycięstwem, jak Juventus przegraną.

- Nie spodziewałem się, że to nadchodzi, ale najlepsze jest to, że chłopaki zrobili wszystko, co w ich mocy, aby to się stało - powiedział.

- Trudno było to sobie wyobrazić przy tak niewielu dostępnych zawodnikach i tak dużym zmęczeniu. Sarri zasługuje na ten tytuł, który jest już praktycznie Juve, ale cieszę się, że nie świętował go tutaj.

Inter ma już tylko iluzoryczne szanse na walkę o scudetto, różnica do lidera wynosi aż siedem punktów, do końca rozgrywek pozostały zaledwie trzy kolejki. Juventus nie potrafił jednak wygrać w czterech z pięciu ostatnich meczy, wyjątek stanowiło skromne zwycięstwo z Lazio. Kryzys formy po przerwie spowodowanej koronawirusem wydaje się dotykać niemal wszystkie zespoły z czołówki włoskiej Serie A.

Źródło: thenational.ae