Rekordzista Lukaku po meczu

26 lipca 2020 | 10:12 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Kolejny dublet autorstwa Romelu Lukaku znacząco pomógł Interowi w zwycięstwie nad ekipą Genoi. Komplet punktów to jednak niejedyny powód do zadowolenia dla belgijskiego napastnika, który ponownie zapisał się na kartach historii mediolańskiego klubu.

Dzięki dwóm strzelonym bramkom Lukaku wyrównał osiągnięcie Węgra Istvana Nyersa z sezonu 1949/50, który zanotował 15 ligowych trafień na wyjazdach. 27-latek stanie jeszcze przed szansą poprawienia tego wyniku, bowiem w ostatniej kolejce Interu zagra w Bergamo. W sumie Belg uzbierał już 23 gole w rozgrywkach Serie A, co plasuje go tylko za plecami wspomnianego Nyersa (26) i fenomenalnego Ronaldo (25), jeśli chodzi o najlepszy premierowy sezon w czarno-niebieskiej koszulce. We wszystkich rozgrywkach Romelu Lukaku zanotował już 29 trafień i ustanowił swój personalny rekord strzelecki w jednym sezonie.

Bohater wczorajszego meczu rozmawiał wczoraj z mediami po ostatnim gwizdku arbitra. Co miał do powiedzenia?

- Jestem zadowolony z indywidualnych osiągnięć, lecz jako zespół możemy zrobić o wiele więcej. Mamy dobry skład, lecz walka o drugie miejsce nie jest łatwa, lecz pragniemy dojść jak najwyżej. Pragnę pomóc Interowi w osiągnięciu postawionych celów. Po drodze straciliśmy zbyt wiele punktów, ale jesteśmy młodzi i pragniemy się poprawiać. Chcemy dobrze zaprezentować się w ostatnich kolejkach, a następnie w rozgrywkach Ligi Europy.

 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 26 lipca 2020 | 11:50   

Był to bardzo dobry transfer, Lukaku z Interu i z Manu to zupełnie inny zawodnik

Darkos

Darkos 26 lipca 2020 | 12:00   

Pasuje u nas mu gra. Widać to - o wiele pewniej się prezentuje


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich