Inter lepszy od Napoli

28 lipca 2020 | 20:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Pomimo kilku świetnych okazji dla zespołu gości, to Inter okazał się skuteczniejszy i ostatecznie zgarnął wygraną w prestiżowym meczu. Nerazzurri wygrali 2:0 po golach Danilo D'Ambrosio i Lautaro Martineza.

Pierwsza polowa:

11' Gol dla Interu. Biraghi przytomnie odegrał piłkę do D'Ambrosio, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Mereta.

13' Niecelny strzał w wykonaniu Insigne.

20' Napoli było bliskie wyrównania. Zieliński uderzył piłkę, która po drodze odbiła się jeszcze od Insigne i nieznacznie minęła bramkę Interu.

22' Sanchez obejrzał żółtą kartkę.

25' Mocny strzał Zielińskiego, Handanovic odbił futbolówkę.

31' Politano zmarnował świetną szansę. Bramkarz Interu znów na posterunku.

36' Insigne miał przysłowiową "setkę", ale nie wykorzystał okazji. Tylko rzut rożny.

38' Sanchez przegrał pojedynek jeden na jednego z Meretem, lecz arbiter odgwizdał spalonego.

40' Indywidualna akcja Elmasa, strzał i rzut rożny dla Napoli.

45+1' Lukaku odebrał do Brozovicia, ten oddał mocny strzał, ale Meret zdążył z interwencją.

45+4' Żółta kartka dla Brozovicia.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa :

48' Główka Lukaku i spokojna obrona Mereta.

55' Barella i Conte zostali ukarani żółtymi kartkami.

60' Lautaro zmienił Sancheza, Godin zastąpił Candrevę.

64' Elmas uderzył obok bramki.

65' Allan i Ghoulam zastąpili Zielińskiego i Ruiego.

68' Biraghi zmarnował obiecują kontrę Interu. Lukaku był wściekły na klubowego kolegę.

74' Inter 2 Napoli 0. Indywidualna akcja Lautaro, strzał zza pola karnego i ładny gol Argentyńczyka.

75' Lozano zmienił Politano.

76' Biraghi ukarany żółtą kartką.

78' Barella zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i zmarnował doskonałą okazję na gola.

80' Young zmienił Biraghiego.

80' Żółta kartka dla Lozano.

84' Callejon i Malcuit zmienili Milika oraz Hysaja.

89' Moses i Eriksen zastąpili Lukaku i Valero.

90+3' Eriksen z rzutu wolnego, lecz Meret odbił piłkę.