Conte: Mój zespół jest gotowy

4 sierpnia 2020 | 18:15 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Po zakończeniu sezonu ligowe, czas na Ligę Europy. Nerazzurri dziś rano wyruszyli do Niemiec, gdzie jutro zmierzą się z Getafe. W przeddzień tego spotkania, Antonio Conte tradycyjnie spotkał się z dziennikarzami.

Co dla ciebie znaczy Liga Europy?

- Nie ma znaczenia, czy jest dla mnie ważna. To ważne zawody dla nas wszystkich, zwłaszcza dla Interu. Będziemy musieli być dobrzy i dawać z siebie wszystko. Nie wiemy dokąd doprowadzi nas to maksimum, ale ważne będzie, byśmy niczego nie żałowali.

Jak dużą presję odczuwacie?

- Jest to właściwa presja, która towarzyszyła nam także w końcówce mistrzostw, by utrzymać ważną pozycję, mimo tego, że mistrzostwo zdobył ktoś inny. Zaczęliśmy mierzyć się z presją związaną z koniecznością odzyskania pozycji w tabeli, ostatnie trzy mecze pokazały poprawę i mam nadzieję, że jutro może być kolejny krok. Chcę odpowiedzi, która zapewni ciągłość tego, co zostało zrobione.

Jak daleko sięgają oczekiwania Interu?

- Myślę, ze w końcu drużyna zebrała punkty, na które zasłużyła. To był dobry sezon, z dużym postępem pod każdym względem. Teraz możemy skupić się na Lidze Europy. Jesteśmy tu i wiemy, że będzie to trudny mecz, z trudnym przeciwnikiem. To może być nieczysta gra, ale mój zespół jest gotowy do tego typu meczu.

Jaką drużyną jest Getafe?

- Analizowaliśmy ich. Są silni i odporni. Grają długimi podaniami, mają silnych napastników, którzy są zorganizowani i pomagają w defensywie. Będziemy musieli udowodnić, że zasługujemy na dalszą grę w tych rozgrywkach. Jeśli będziemy lepsi to awansujemy.

Czy wygrana z Getafe może pomóc w rozwoju?

- Zwycięstwo pomaga wygrywać, daje pewność siebie oraz poczucie własnej wartości, a także autorytet. Wygrywanie nie jest jednak łatwe, a jeśli to robisz, oznacza to, ze osiągnąłeś poziom, który może być ważnym fundamentem. Myślę, że to dla nas ważna konkurencja. Zwycięstwo pomaga w procesie rozwoju i budowania własnej wartości.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

rafal

rafal 4 sierpnia 2020 | 19:12   

Tylko przywieziony puchar LE ❗ Wymaże ten wstyd w jaki frajerski sposób straciliśmy Mistrzostwo ❗❗

inter00

inter00 4 sierpnia 2020 | 20:04   

Jesteśmy w stanie zajść bardzo daleko w LE, panie Conte w lidze test został zdany ale w Wuropie nadal są poprawki

Surek

Surek 5 sierpnia 2020 | 09:52   

❗❗❗


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich