Suning chce Conte, ale stawia warunki

5 sierpnia 2020 | 10:39 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Dzisiejsze wydanie La Gazzetta dello Sport ponownie zajmuje się sprawą Antonio Conte i jego rzekomym konfliktem z włodarzami klubu. Mediolańscy dziennikarze przeanalizowali różne scenariusze związane z przyszłością szkoleniowca.

Najbardziej prawdopodobne i zarazem najrozsądniejsze wydaje się kontynuowanie współpracy w obecnym układzie. Chińscy właściciele są podobno gotowi przymknąć oko na ostatni wybuch trenera, lecz od teraz będą bacznie przyglądać się jego zachowaniu. Ataki agresji w stosunku do pracodawcy w chińskiej kulturze są czymś niedopuszczalnym, lecz rodzina Zhang zamierza wypracować nowy model działania z kontrowersyjnym szkoleniowcem. Conte będzie musiał dostosować się do polityki klubu i skuteczniej kontrolować emocje podczas publicznych wystąpień.

Pomimo wad, Suning nadal widzi w byłym selekcjonerze idealnego kandydata do prowadzenia zespołu. Właścicielom imponuje zwłaszcza obsesyjne dążenie do doskonałości i ciągłego rozwoju. Co więcej, klub gotowy jest do dalszych inwestycji, aby podnieść poziom sportowy zespołu i sprostać wysokim wymaganiom Antonio Conte. Czy ten zdecyduje się nieco poskromić swój wybuchowy charakter? Przyszłość trenera znajduje się wyłącznie w jego rękach.

LGdS utrzymuje, że Giuseppe Marotta cały czas ma z tyłu głowy plan awaryjny i zatrudnienie Maxa Allegriego, lecz priorytetem pozostaje kontynuowanie współpracy z obecnym trenerem.

 

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 15

kacperosik2

kacperosik2 5 sierpnia 2020 | 10:59   

Wybuchy agresji może opanuje, ale czy dostosuje się do planów transferowych Marotty? Tutaj bym większego problemu szukał. Może być tak, że sam Conte zrezygnuje.

Rizzo

Rizzo 5 sierpnia 2020 | 11:03   

Nikt sam nie rezygnuje z 11 baniek rocznie, nie mając wcześniej zaklepanego kontraktu na 15 baniek rocznie. Na to bym nie liczył. A co do transferów, to Marotta ufam tobie, pokazał, że zna się na rzeczy

Surek

Surek 5 sierpnia 2020 | 11:20   

Leave Conte alone, będzie dobrze

Oba

Oba 5 sierpnia 2020 | 11:25   

Jak dla mnie bardzo optymistyczny artykuł bo wszystkie rozwiązania są wg mnie ok. Dalsze wzmocnienia napawają optymizmem, dalsza współpraca z Conte też jest rozsądna, a w razie rozstania zatrudnienie Allegriego to też spoko opcja. Najważniejsze że pozycja Marotty jest pewna bo on robi tu najlepsza robotę.

inter00

inter00 5 sierpnia 2020 | 13:20   

Wzmocnienia powinny być co oczywiste, jednak jeżeli natrafia się okazja żeby ściągnąć gracza kosztem przepłacenia za zawodnika którego trener chce No to trzeba to zrobić i kropka. Conte musi się ogarnąć i zrozumieć że nie jest pępkiem świata i niektóre wybory są lepsze pod względem długofalowym, bo to na n trzeba się skupić najmocniej.

MAV

MAV 5 sierpnia 2020 | 13:48   

W zasadzie potwierdziło się co było wcześniej mówione. Natomiast w mojej opinii kolejny taki wybryk Conte powinien z automatu go eliminować. Nie jest najważniejszy w klubie. Jeżeli chce mieć niepodzielną władzę jak menagerowie to może iść do Anglii, tylko że tam się poznali na jego trudnym charakterze. Mam tylko nadzieję że Zhang nie zgodzi się na ściągnięcie pułku emerytów do Interu ponieważ to droga w ślepą uliczkę, Vidal nie jest nam do niczego potrzebny. Najwyższa pora zacząć stawiać na Eriksena, a nie dawać mu w każdym meczu po 15min i modlić się że w tym czasie odmieni mecz.

KawaOpole

KawaOpole 5 sierpnia 2020 | 15:01   

"Ataki agresji w stosunku do pracodawcy w chińskiej kulturze są czymś niedopuszczalnym, lecz rodzina Zhang zamierza wypracować nowy model działania z kontrowersyjnym szkoleniowcem.''
Kurde temperament Europejczyka a Włocha wiadomo że jest inny niż Chińczyka, nie są u siebie muszą być bardziej elastyczni, inna sprawa że Conte ma coś nie tak z podsufitką, jeżeli to jest szczekanie dla szczękania to sam się pogrożą myślę że jednak on ma ukrytą strategie.

darek_91

darek_91 5 sierpnia 2020 | 15:30   

Juz wole Allegriego. Przejdziemy na 4 obroncow. Eriksen odzyje. Skriniar odzyje. Sensi przestanie byc katowany na treningach i lapac kontuzje. Naprawdę.

darek_91

darek_91 5 sierpnia 2020 | 15:30   

Juz wole Allegriego. Przejdziemy na 4 obroncow. Eriksen odzyje. Skriniar odzyje. Sensi przestanie byc katowany na treningach i lapac kontuzje. Naprawdę.

Casper

Casper 5 sierpnia 2020 | 16:29   

Darek o tym samym właśnie pomyślałem

shakurspeare

shakurspeare 5 sierpnia 2020 | 16:40   

Ataki agresji w stosunku do pracodawcy w chińskiej kulturze są czymś niedopuszczalnym- a jeśli szefem jest dzieciak który gówno wie?

shakurspeare

shakurspeare 5 sierpnia 2020 | 16:40   

Darek daj se siana

Rizzo

Rizzo 5 sierpnia 2020 | 17:28   

Nie, żeby coś, ale ten dzieciak ma 29 lat i jest od dawna przygotowywany do prowadzenia biznesu i zarządzania ludźmi/firmami. Conte po prostu dobrze kopał balon i wie jak przekazywać to innym, po sposobie wysławiania sie nie podejrzewam go o bycie intelektualistą, dlatego akurat Antonio nie powinien chyba nikogo pouczać w sprawach innych, niż piłkarskie

banikowy

banikowy 5 sierpnia 2020 | 19:34   

Z biegiem czasu coraz częściej się zastanawiam czy Conte to trener który Interowi wyjdzie na dobre...

KawaOpole

KawaOpole 5 sierpnia 2020 | 20:02   

Banikowy myślę że na ten moment i miejsce Interu to akurat najlepszy z trenerów w zasięgu dla nas.

Jest światowa półka jak Klopp, Zidane, Guardiola, Simeone i jeszcze paru którzy nie muszą się martwić o robotę i wybierają sami
I to jest Liga Mistrzów

Jest duzi naprawdę dobrych couchow jak właśnie Conte, Pochettino, Inzaghi, Ancelottoli mają swoje jakieś *wady *
Mogliśmy no mieć np Ancelottieggo z jego garnuszkiem doradców, trener dobry ale czy mu się jeszcze chce poważnych wyzwań?
Mógł przyjść ktoś kto nie zna realiów Serie A i kto wie może by był zjazd na 7 msc

Do lepszych trenerów nie mamy dostępu, klub musi zrobić wynik, zarząd musi pokazać że inwestuje poważne pieniądze, juz muszą być nazwiska w klubie wtedy przyjdzie każdy trener do nas bo Inter to była światowa marka która nie potrafiła zarządca sukcesem po triplecie

Przyjdą czasy że na dźwięk telefonu od Internazionala Milano piłkarze i trenerzy będą dostawać gęsiej skórki


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich