Conte: Musimy udowodnić, że zasługujemy na awans

9 sierpnia 2020 | 22:23 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Interu przyznał, że ma świadomość mocnych stron najbliższego rywala, lecz wierzy w swoich piłkarzy. Włoch jest pewien, że jeśli Nerazzurri zagrają na miarę możliwości, awans do półfinału jest w ich zasięgu.

- Bayer Leverkusen jest bardzo niebezpieczny w kontratakach, więc musimy uważać, aby nie zostawiać zbyt wielkich przestrzeni, bo skutki mogą być śmiertelnie bolesne. Potrzebujemy jedności i wypracowanych schematów, zarówno gdy jesteśmy w posiadaniu piłki, jak i bez niej. W takich meczach często decydują szczegóły, więc koncentracja będzie kluczowa.

- Spodziewałem się, że nasza ciężka praca na dłuższą metę się nam opłaci. Ten zespół musi skupić się na tym, co wychodzi mu najlepiej, a więc na grze w piłkę. To marzenie każdego trenera.

- Te mecze nie mają faworytów, bowiem na tym etapie wszystko może się wydarzyć. Podobnie jak mówiłem przed rywalizacją z Getafe, musimy udowodnić, że zasługujemy na obecność w półfinale. Przeciwko Hiszpanom udowodniliśmy, że jesteśmy godni ćwierćfinałów, a teraz musimy zrobić jeszcze więcej.

- Potrzebne jest pozytywne nastawienie, bowiem każdego dnia pracujemy, aby osiągnąć nasz cel. Nie możemy zakończyć tego turnieju z żalem. Jeśli damy z siebie wszystko, będziemy zadowoleni.

Antonio Conte poświęcił także kilka słów, aby skomentować zatrudnienie Andrei Pirlo w Juventusie:

- Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, ponieważ pomijając wszystko, co Andrea dał mi w sensie czysto piłkarskim, jest wyjątkową osobą i darzę go ogromnym szacunkiem. Widząc, że zawodnicy, których kiedyś trenowałem, teraz stają się szkoleniowcami, czuję, że jestem już stary!

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich