Inter Mediolan 0-0 Manchester United

24 lutego 2009 | 20:03 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje3 min. czytania

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan a Manchesterem United padł bezbramkowy remis. Bilety na mecz na Giuseppe Meazza rozeszły się w ciągu 2 godzin i na stadionie zjawił się komplet widzów liczących na emocjonujący spektakl. Na Mediolan patrzył cały świat, bowiem było to najciekawiej zapowiadające się spotkanie tej rundy. Naprzeciw siebie stanęło dwóch znakomitych trenerów - Jose Mourinho i Sir Alex Ferguson.

Jose Mourinho skład w jakim wystąpi Inter zapowiedział już dzień wcześniej. Nie zdradził jedynie pary stoperów i tutaj zaskoczeniem było pojawienie się w składzie Nelsona Rivasa. Młody Kolumbijczyk nie grał w tym sezonie zbyt wiele, wystąpił w ostatnim meczu z Bolonią a dziś został wrzucony na głęboką wodę.

Początek meczu należał do Manchesteru. Goście odważnie ruszyli do ataku i głównie za sprawą Cristiano Ronaldo stwarzali zagrożenie pod bramką Julio Cesara. Brazylijski bramkarz fantastycznie spisywał się w bramce Interu i nie dopuścił do straty gola.

W defensywie zupełnie nie radził sobie Rivas, zaś zupełnie dobrze mimo trudnego rywala z naprzeciwka radził sobie wychowanek Interu - Davide Santon. Młody obrońca bez skrupułów ruszał do ataku na bramkę Van der Sara.

W pierwszej połowie Inter zdawał się być nieco przytłoczony i tylko kilkakrotnie ruszył do ataku na bramkę rywala. Do przerwy wynik 0-0.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Ivan Cordoba, który zastąpił Rivasa. Po zmianie stron to Inter był stroną dominującą. Podopieczni Mourinho przycisnęli Manchester, niestety żadna z podbramkowych sytuacji stworzonych przez Adriano, Cambiasso czy Ibrahimovića. Defensywa Manchesteru tego wieczoru była bezbłędna a Van der Sar podobnie jak Julio Cesar ratował swój zespół nawet z największych opresji.

15 minut przed końcem na boisku pojawił się Balotelli i Cruz, jednak obaj nie zdołali zmienić wyniku remisowego. W ostatniej minucie meczu z rzutu wolnego groźnie uderzał Cristiano Ronaldo, lecz jego strzał sparował Cesar.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Rewanż za 2 tygodnie w Manchesterze.

Inter 0-0 Manchester United

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas (2 Cordoba 46), 26 Chivu, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (9 Cruz 76); 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (45 Balotelli 76);

ławka: 1 Toldo, 6 Maxwell, 7 Figo, 16 Burdisso.
trener: José Mourinho.

Manchester United: 1 Van Der Sar; 22 O' Shea, 5 Ferdinand, 23 Evans, 3 Evra; 13 Park (10 Rooney 83), 24 Fletcher, 16 Carrick, 11 Giggs; 9 Berbatov, 7 Ronaldo;

ławka: 12 Foster, 17 Nani, 18 Scholes, 20 Fabio Da Silva, 28 Gibson, 32 Tevez.
trener: Alex Ferguson.

sędzia: Luis Medina Cantalejo (Spain).

kartki: Toldo (za protesty na ławce) 43, Chivu 57, Maicon 59, Fletcher 71, Rooney 88, Cordoba 90+3.