Sevilla w finale Ligi Europy!

17 sierpnia 2020 | 09:47 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Wiemy już, że nie dojdzie do spotkania Inter - Manchester United w tegorocznym finalne Ligi Europy. Czerwone Diabły odpadły w półfinałowym meczu z wielokrotnymi zwycięzcami tych rozgrywek, Sevillą FC.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Anglików, którzy otworzyli wynik spotkania w 9 minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Bruno Fernandes. 17 minut później wyrównał jednak Suso. Na 12 minut przed końcem rezultat półfinału ustalił Luuk de Jong. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla Sevilli.

W finale Sevillistas zagrają z Interem Mediolan lub Szachtarem Donieck. Drugi półfinał dziś o 21:00.

Zespół z Andaluzji jest rekordzistą pod kątem ilości triumfów w rozgrywkach Ligi Europy (wcześniej Puchar UEFA). Hiszpanie triumfowali pięć razy, w latach: 2006, 2007, 2014, 2015, 2016.