Gazidis: Stworzymy wyjątkowy obiekt

17 sierpnia 2020 | 19:07 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Budowa nowego stadionu dla mediolańskich klubów nie jest obecnie pierwszoplanowym tematem w stolicy mody, lecz Inter i Milan nie porzuciły ambitnego projektu. Wprost przeciwnie, dyrektor generalny Rossonerich Ivan Gazidis zapewniał na łamach Daily Mail, że efekt wspólnych działań zachwyci kibiców i pozwoli im szybko otrzeć łzy po legendarnym Stadio Giuseppe Meazza.

- San Siro to kultowy stadion Ten budynek to ogromna historia i darzymy go wielkim szacunkiem. Ale najlepszym sposobem, w jaki możemy uhonorować tę historię, jest stworzenie dla klubu przyszłości, która będzie pełna życia i zaangażuje następne pokolenia fanów. Kiedy udajesz się na nowy obiekt w Wielkiej Brytanii czy w USA, od razu zauważasz, że masz okazję dostać się na teren stadionu z wyprzedzeniem, spędzić 2-3 godziny z rodziną i przyjaciółmi, cieszyć się wolnym czasem. Możesz zostać także po meczu. To doświadczenie nie ogranicza się jedynie do 90 minut gry. Na dzień dzisiejszy, nie mamy takiej możliwości.

- Zamierzamy zachować wszystkie najlepsze elementy San Siro, jak bliskość boiska, nachylenie trybun, poprawie ulegnie akustyka i dodamy wszystko, co charakteryzuje nowoczesne obiekty. Ludzie, którzy zobaczą nowy stadion, zrozumieją, dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok. Obecnie uwaga skupiona jest na nostalgii w kierunku starego San Siro.

- Inwestycje w obecny stadion przyniosłyby prawdopodobnie równie duże nakłady pieniężne, a efekt końcowy nie byłby równie satysfakcjonujący, co budowa nowego projektu. To niesamowita okazja, aby zbudować nowy obiekt, który stanie się motywem przewodnim dla włoskiego futbolu, a także jednym z najlepszych, a naszym zdaniem najlepszym, stadionem klubowym w Europie. Mówią to, bowiem nasza historia pozwala nam dokonywać rzeczy, których nie zobaczysz nigdzie indziej.

- To naprawdę wyjątkowa sytuacja, w której dwa wielkie kluby w tak dużym, międzynarodowym mieście. W mieście, gdzie piłka nożna jest naprawdę dominującym doświadczeniem społecznym i kulturalnym. Robienie tego razem naprawdę pozwala nam na stworzenie obiektu będącego jednym z najlepszych na świecie.

Źródło: Daily Mail

Polecane newsy

Komentarze: 4

Huragan1410

Huragan1410 17 sierpnia 2020 | 19:17   

Trzeba iść z postępem czasu czy tego chcemy czy nie. Ale dla mnie i tak Giuseppe Meazza pozostanie na zawsze w sercu ukochanym stadionem i nie zmieni tego nawet najbardziej futurystyczny i nowoczesny obiekt. Legenda na zawsze pozostanie w sercu i w pamięci.

matteo

matteo 17 sierpnia 2020 | 19:23   

Chciałbym aby zmodernizowali obecny stadion + stworzyli zaplecze dookoła ale wiem że to pewnie najsłabsza opcja :/

inter00

inter00 17 sierpnia 2020 | 20:56   

Wolałbym żebyśmy zbudowali własny stadion a San Siro zostałoby w rękach Milanu. Trzeba iść do przodu, a stadion chociaż na 50 tys. miejsc pozwoliłby nam wejść na nowy etap, wystarczy zobaczyć na Juve.

martins2000

martins2000 17 sierpnia 2020 | 23:27   

87 razy byłem na GM i powiem szczerze że chciałbym jednak coś nowego, pozdrawiam


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich