Inter 3-3 Roma

1 marca 2009 | 20:25 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po ciekawym meczu Inter Mediolan zremisował na własnym stadionie z AS Romą 3-3. Bramki dla Interu zdobywali Balotelli x 2 oraz Crespo, zaś dla rywali z Rzymu De Rossi, Riise oraz Brighi.

Oba zespoły spotkały się po ciężkich bojach w Champions League. Inter jako lider Serie A gościł na własnym stadionie Romę, która raczej nie ma już szans na zdobycie Scudetto, ale walczy o udział w Lidze Mistrzów. Ponadto piłkarze z Rzymu podchodzili do meczu rządni rewanżu za ostatni mecz na Olimpico zakończony pogromem 4-0.

W składzie Interu kilka zmian. W składzie pojawił się Burdisso, Balotelli oraz Maxwell. Na ławce rezerwowych zasiadł tym razem Ibrahimović, który zwykle grywał pełne 90 minut w meczach ligowych. Pierwsza połowa Interu była bardzo słaba. Inter gubił się w obronie, popełniał masę prostych błędów. Owe błędy wykorzystali goście, którzy za sprawą De Rossiego, który pięknym strzałem głową pokonał Cesara oraz Riise, króry indywidualną akcję zakończył trafieniem na 2-0.

W przerwie Mouringo dokonał dwóch zmian. Boisko opuścił Burdisso, w jego miejsce pojawił się Vieira zaś Maxwella zastąpił Figo. Zmiany dały Interowi więcej entuzjazmu w grze i charakteru. Nerazzurri ruszyli w końcu do ataków i konstruowali kolejne akcje pod bramką Doniego. Po podaniu Adriano w polu karnym piłkę otrzymał Balotelli, który bez namysłu uderzył płasko po ziemi, silnie uderzona piłka wpadła do siatki i Inter wracał powoli do gry.

Wydawało się, że Nerazzurri wkrótce strzelą drugą bramkę, jednak wtedy fatalny błąd przytrafił się Vieirze, który stracił w bezmyślny sposób piłkę a następnie Cambiasso, który w drugiej połowie cofnął się na środek obrony i dał się minąć Baptiście. Brazylijczyk oddał piłkę wbiegającemu w pole karne Brighiemu a ten strzałem po ziemi nie dał szans Julio Cesarowi.

W 63 minucie w pole karne z piłką wbiegł aktywny w drugiej połowie Balotelli. Włoch lekko trącony przez De Rossiego upadł na co sędzia zareagował podyktowaniem rzutu karnego dla Interu. Zdaje się, że Balotelli oszukał sędziego, swoim aktorskim upadkiem, choć powtórki z tej sytuacji nie są jednoznaczne. Mimo wszystko sytuacja była kontrowersyjna. Do jedenastki podszedł sam Balotelli i pewnie pokonał bezradnego Doniego.

Inter ponownie nawiązał kontakt i Jose Mourinho postanowił wprowadzić na murawę trzeciego zmiennika. Okazał się nim niespodziewanie Hernan Jorge Crespo. Argentyńczyk był strzałem w dziesiątkę, bowiem chwilę po wejściu dał Interowi remis po pięknym strzale głową, wykorzystując dogranie od Luisa Figo.

Wynik remisowy utrzymał się do końca i Inter dopisuje sobie 1 punkt. Dobry mecz kolejny raz zagrał Santon, aktywny był Balotelli, walczył Adriano. Zawiodła przede wszystkim obrona, która dopuściła do straty aż trzech goli.

Inter 3-3 Roma (HT: 0-2)
strzelcy: De Rossi 23, Riise 29, Balotelli 50, (pen) 63, Brighi 57, Crespo 79.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso (14 Vieira 46), 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 6 Maxwell (7 Figo 46); 5 Stankovic (18 Crespo 77); 10 Adriano, 45 Balotelli.

ławka: 1 Toldo, 8 Ibrahimovic, 23 Materazzi, 33 Mancini.
trener: José Mourinho.

Roma: 32 Doni; 13 Motta, 5 Mexes, 2 Panucci, 17 Riise; 16 De Rossi, 7 Pizarro; 11 Taddei, 33 Brighi, 9 Vucinic (24 Menez 76); 19 Baptista.

ławka: 25 Artur, 3 Cicinho, 14 Filipe, 21 Diamoutene, 23 Montella, 40 Malomo.
trener: Luciano Spalletti.