Blamaż Interu w Genui

4 marca 2009 | 19:58 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Wielkie zadanie stoi przed Interem w rewanżu półfinału Pucharu Włoch przeciwko Sampdorii Genua w Mediolanie. W środowym meczu w Genui Inter poległ aż 3-0 przeciwko Sampdorii a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Inter kolejny raz nie popisał się w defensywie. Mourinho wystawił bardzo eksperymentalny skład ze sporą ilością rezerwowych graczy w składzie. Zagrał m.in Toldo, Rivas, Materazzi, Vieira. Niestety już w 10 minucie meczu do siatki po ograniu Rivasa trafił Antonio Cassano. Włoch nie dał szans Francesco Toldo.

Kolejne dwie bramki dorzucił Pazzini, były gracz Fiorentiny i stało się jasne, że tego wieczoru swój dzień mają gospodarze. Inter starał się odrobić straty, jednak nic z tego nie wychodziło. Bliski był Balotelli, który trafił w słupek. Nie pomógł nawet fakt, że Sampdoria w drugiej połowie przez dłuższy czas grała w 10 po tym jak z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Gastaldello.

Sampdoria 3-0 Inter (HT: 3-0)
strzelcy: Cassano 9, Pazzini 30, 42.

Sampdoria: 1 Castellazzi; 16 Campagnaro (77 Da Costa 74), 28 Gastaldello, 84 Raggi; 20 Padalino, 21 Sammarco, 17 Palombo, 19 Franceschini, 46 Pieri; 10 Pazzini (23 Stankevicius 66), 99 Cassano (11 Bellucci 85).

ławka: 90 Fiorillo, 3 Ziegler, 29 Ferri, 88 Dessena.
trener: Vittorio Russo (Walter Mazzarri jest zdyskwalifikowany).

Inter: 1 Toldo; 2 Cordoba, 23 Materazzi, 24 Rivas (13 Maicon 46); 4 Zanetti, 14 Vieira, 20 Muntari, 6 Maxwell (18 Crespo 60); 33 Mancini, 10 Adriano, 45 Balotelli (21 Obinna 67).

ławka: 22 Orlandoni, 5 Stankovic, 11 Jimenez, 19 Cambiasso.
trener: José Mourinho.

sędzia: Massimiliano Saccani (Mantua).

ż.kartki: Gastaldello 25, 59, Cordoba 53, Balotelli 57, Materazzi 87, Zanetti 87.