Brozovic jest na sprzedaż

19 września 2020 | 11:07 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Calciomercato potwierdza spekulacje prowadzone od wielu tygodni. Marcelo Brozovic trafił na listę transferową Interu, a zgodę na sprzedaż pomocnika wyraził szkoleniowiec Antonio Conte.

Jeszcze niedawno media kreowały go na odpowiedź Nerazzurrich na Andreę Pirlo, miał w ostatnim sezonie wskoczyć na wyższy poziom i kreować grę Interu. Sam Conte ocenił kiedyś na konferencji pomeczowej, że Marcelo ma potencjał na światowy top wśród pomocników. Wysokie oczekiwania ciężko spełnić, a Chorwat miewał swoje wzloty i upadki, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Sprzedaż Chorwata ma przede wszystkim pomóc w bilansowaniu budżetu drużyny z Mediolanu, ale może umożliwić również ewentualne dalsze ruchy transferowe. Dwa lata temu Spurs oferowali za niego 38 mln funtów, jednak wówczas propozycja została odrzucona. Jeśli wierzyć plotkom, to dziś Inter interesuje podobna kwota, ale w euro.

Poza Brozoviciem niepewna pozostaje sytuacja Perisicia i Nainggolana, jednak w przypadku Marcelo problemem jest przede wszystkim cena, o tyle w przypadku drugiego z Chorwatów zwyczajnie brak zdecydowanych chętnych. Belg z kolei ma zbyt wysokie oczekiwania finansowe dla ewentualnych kupców.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 10

mroczny elf

mroczny elf 19 września 2020 | 11:13   

To bardzo dobra wiadomość bo już nie mogłem patrzeć na te jego podania do tyłu i te gesty porażki w większości z jego winny

Lambert

Lambert 19 września 2020 | 11:27   

50 milionow minimum

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 19 września 2020 | 12:53   

35-40 baniek i Vai via!

inter00

inter00 19 września 2020 | 13:16   

Piękne jest to że chcemy pozbyć się graczy coś potrafiących ale zostawiamy totalny złom. Z boku może to wyglądać na sabotaż

maestro84

maestro84 19 września 2020 | 13:45   

Brozovic zawodnik dobrej klasy, ale nic więcej, bardzo rzadko miewa mecze wybitne, mi kojarzy się przede wszystkim z pyskowaniem na boisku i mediami społecznościowymi. Także Eriksen > Vidal > Radja > Brozo.
Bye bye.

Lucash

Lucash 19 września 2020 | 14:09   

@Inter00 dla Ciebie sabotaż, a dla klubu liczy się bilans. Jak to łatwo wydać opinię nie mając żadnych danych. Poczytaj o księgowości trochę. Od kiedy weszły zasady FFP, w wielu przypadkach lepiej zostawić gracza aby się "amortyzował" do końca kontraktu i go pożegnać, niż sprzedać za parę milionów i zaksięgować od razu stratę. Na prawdę większość użytkowników widzę, że uważa się za lepszych niż specjaliści zatrudnieni w klubie. To nie gra, że klikniemy sprzedaj i sprzedajemy temu co da najwięcej i nie ma to na nic wpływu, prócz większego budżetu na transfery. Trochę pokory ludzie, Inter jest w czołówce najlepiej zarządzanych klubów, a tu wieczne narzekania. Zaraz ktoś wyskoczy pewnie, że Milan kupuje i nie przeszkadza mu FFP. Od razu napiszę, że Milan jest w posiadaniu funduszu hedgingowego i uwierzcie mi, że jeśli klub zbankrutuje to się fundusz nie przejmie bo to nie jego kasa. Widać jak dbają o interesy klubu na przykładzie wywalenia z pucharów. Mogą sobie zaryzykować, wydadzą miliony może się uda awansować do LM i jakoś to dalej będzie, lub nie będzie pucharów i ogłoszą upadłość. Chińczycy władowali swoją kasę i chcą zrobić coś wielkiego w Mediolanie. Taka jest różnica.

darren

darren 19 września 2020 | 16:29   

No a poza tym kogo takiego Milan kupił poza Tonalim? Jakiś pokemon na wypożyczenie z Realu i podchody pod wypożyczenie Bakayoko z Chelsea. My już teraz wysraliśmy 40mln na Hakimiego.

Oba

Oba 19 września 2020 | 16:55   

Wg mnie jeżeli mamy się rozwijać do walki na kilku frontach to taki Brozo, niewątpliwie w zeszłym sezonie zawodnik pierwszego składu powinien wędrować na ławkę, a za niego ktoś lepszy do pierwszej 11. Dzisiaj przy takim natłoku meczów puchary wygrywa się głębia składu, a niewiele nam da jeżeli za lepszego następcę Brozovica w przypadku jego kontuzji na boisko wchodzić będzie znowu Gagliardini. Na szczęście w środku pomocy biorąc pod uwagę transfer Vidala i jeżeli zostanie Nainggolan to nawet bez Brozo będziemy mocniejsi niż w zeszłym sezonie, więc daleki jestem od dopatrywania się tutaj sabotażu. Szkoda tylko że nie mogę tego samego napisać o naszych manewrach kadrowych w formacji obronnej...

inter00

inter00 19 września 2020 | 19:49   

@Lucash- zamiast sprzedawać Brozo, można pozbyć się zbędnych graczy jak GAGLIA czy Vecino i wtedy nie dość że cena sprzedaży będzie podobna to zaoszczędzimy więcej na pensjach.

wróbel1908

wróbel1908 19 września 2020 | 20:07   

Lucash świetnie to wyjaśniłeś Inter przez covid stracił zapewne sporo milionów więc cięcia kosztów jest jak najbardziej zrozumiałe


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich