Genoa 0-2 Inter

7 marca 2009 | 19:53 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

W zakończonym przed chwilą meczu Inter pokonał na wyjeździe Genoę 2-0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyła para napastników - Ibrahimović i Balotelli. Był to ostatni sprawdzian przed środowym meczem z Manchesterem United

Inter jechał do Genui rządny krwi. Po sromotnej porażce w Pucharze Włoch zespół Jose Mourinho pragnął odbudować swoje morale w spotkaniu przeciwko rewelacyjnemu zespołowi Genoy, która jak do tej pory nie przegrała na własnym stadionie. Ową passę udało się przerwać Interowi. W składzie na ten mecz kolejny raz pojawił się Santon, szansę gry otrzymał również pomijany ostatnio Materazzi i Figo, od pierwszych minut ponownie wystąpił Balotelli.

Mecz ułożył się dla Interu wyśmienicie. W 2 minucie górną piłkę prostopadłą otrzymał od Stankovića Ibrahimović. Szwed choć miał trudną pozycję i asystę dwóch obrońców wpadł w pole karne i przelobował wybiegającego bramkarza gospodarzy.

Genoa próbowała swoich szans i okazje na zdobycie gola miał Thiago Motta oraz MIlito. Obaj jednak powstrzymani zostali przez Julio Cesara. W 61 minucie prostopadłe podanie wykorzystał tym razem Balotelli, który z ostrego kąta uderzył piłkę, która odbijając się lekko od obrońców tylko minęła linię bramkową całym obwodem i choć nie była efektowną bramką została prawidłowo uznana.

Inter utrzymał prowadzenie do końca i tym samym powraca do Mediolanu z kompletem punktów.

Genoa 0-2 Inter (HT: 0-1)
strzelcy: Ibrahimovic 2, Balotelli 61.

Genoa: 83 Rubinho; 25 Biava, 13 Ferrari, 26 Bocchetti (20 Mesto 73); 7 Rossi, 28 Juric, 88 Thiago Motta, 4 Criscito; 14 Sculli (11 Olivera 66), 22 Milito, 17 Jankovic (10 Palladino 56).

ławka: 73 Scarpi, 15 Papastathopoulos, 23 Modesto, 77 Milanetto.
trener: Gian Piero Gasperini.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso (20 Muntari 31), 23 Materazzi (2 Cordoba 16), 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 7 Figo (33 Mancini 72); 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli.

ławka: 1 Toldo, 10 Adriano, 11 Jimenez, 18 Crespo.
trener: Jose Mourinho.

sędzia: Emidio Morganti (Ascoli Piceno).
kartki: Milito 22, Ibrahimovic 45+2, Thiago Motta 53, Biava 59, Ferrari 72, Balotelli 73, Mancini 84.