Bergomi: Conte musi pojąć pewne rzeczy

23 września 2020 | 00:23 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Beppe Bergomi udzielił wypowiedzi, w której poruszył kilka ciekawych tematów dotyczących Interu. Oto, co miał do powiedzenia były obrońca Nerazzurrich.

- Każdy z nas, nieważne ile ma lat, ciągle się uczy, rozwija się. Conte musi zrozumieć, że jedna porażka to nie kwestia życia lub śmierci. Jeżeli  po spotkaniu z zarządem to zrozumiał, to przy pierwszej porażce nic się nie stanie. Nie wiem, czy Inter jest zobligowany do wygrania ligi. Juve dalej ma nad nami przewagę. Milan przeprowadza świetne transfery, będąc Interistą, ciężko mi to wszystko przyznać. Najważniejsze, żeby w Interze wszyscy stali po jednej stronie. Jeśli damy reszcie ten sygnał, że Conte może pozostać dłużej w klubie, w którym krytyka i ostrzał ze strony mediów są znacznie większe niż gdziekolwiek indziej, jeśli będzie mógł się w nim rozwijać, to osiągniemy sukces.

Vidal? Nie wiem, w jakiej formie do nas przechodzi. Analizując ostatnie sezony, zarówno w Bayernie, jak i w Barcie, zazwyczaj był rezerwowym. Nie jest już tym piłkarzem, na którym każdy trener mógłby ślepo polegać. Prawdą jest również to, że w meczach z Interem i Napoli był najlepszym piłkarzem na boisku. To prawdziwy lider, ma charyzmę i charakter.

Eriksen? Problem będzie podobny, co w zeszłym sezonie. Chyba że zmienił podejście, nabrał chęci do pokrycia większej części boiska, do bycia złym i decydującym. To wszystko rzeczy, które dotyczą charakteru. Przez to wszystko ciężko mu z przeciwnikiem przy sobie albo w momencie, kiedy musi go gonić. Znajdzie miejsce w składzie, ponieważ ma talent i niesamowite umiejętności, ale ciężko będzie go wdrożyć do taktyki Conte – powiedział Bergomi.

Źródło: Fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

banikowy

banikowy 23 września 2020 | 10:21   

To w takim razie wina leży po stronie piłkarza czy trenera?
Na moje Conte zamiast włączać zawodników do składu i modyfikować taktykę i ustawienie to ślepo idzie w swoje przekonania niszcząc przy tym zawodników jak Skriniar czy Eriksen, dając miejsce pokrakom pokroju Gagi czy Ranocchi.

excubitor

excubitor 23 września 2020 | 14:40   

Conte przez większość kariery operuje jedną taktyką. Beton w stylu Mazzarriego. Są trenerzy, którzy dostosowują taktykę do posiadanych piłkarzy i są tacy, którzy oczekują odpowiednich piłkarzy do swojej taktyki.

"Chyba że zmienił podejście, nabrał chęci do pokrycia większej części boiska, do bycia złym i decydującym."
Od razu słyszę tutaj Mourinho mówiącego "You are too nice" xD

MAV

MAV 23 września 2020 | 14:54   

Jedynym wyjsciem jest zmiana taktyki z Eriksenem za napastnikami 1-3-4-1-2. Conte dostaje wszystko co chce, i myślę że zarząd dał mu do zrozumienia ok idziemy wg twoich wskazówek jednak musi być sukces, jeżeli nie to się pożegnamy i wrócimy do tego co chcieliśmy od początku. Jednak wątpię że podczas pożegnania z Conte będzie wtedy jeszcze u nas i Skriniar i Eriksen. Żaden z nich nie będzie chciał siedzieć na ławie i patrzeć jak jakaś padaka gra a oni froterują krzesełka. Jeżeli odejdą a później zwolniony zostanie Conte to przez kolejne lata nie nawiążemy do topu bo prawdę mówiąc z jakimi piłkarzami wtedy zostaniemy. Vidal u schyłku Kolarov to sam. Bedziemy sprowadzać miernostwo i modlić się aby awansować do LE.

HeyaMakumba

HeyaMakumba 23 września 2020 | 15:33   

Którzy to trenerzy modyfikują swoje taktyki ? Każdy trener gra swoją taktyką i oczekuje, że klub w którym jest będzie mu pod nią ściągał zawodników o określonej przez niego charakterystyce. Na tym to polega, że dopracowują swoją taktykę w najdrobniejszych szczegółach w trakcie swojej kariery. Tylko słabi trenerzy godzą się na przyjście do klubu gdzie nie będą grali "swoją" taktyką bo będą mieli zatrudnienie, lepsi stawiają swoje warunki jak np Conte czy Allegri w Juve i albo zarząd się na to zgadza albo drogi się rozchodzą. (edycja 2020.09.23 15:40 / HeyaMakumba)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich