Łowcy czarownic z Mediolanu

30 września 2020 | 17:04 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Zadanie wykonane. Inter ograł Benevento 5:2 i powróci do Mediolanu z kompletem punktów. Nerazzurri zaprezentowali ogromny potencjał w ofensywie, lecz martwić może z kolei niefrasobliwość w defensywie. Antonio Conte ma nad czym pracować.

1' Błyskawiczny start Interu. Hakimi dograł do Lukaku, a ten z łatwością umieścił piłkę w siatce. Akcję zapoczątkowało znakomite podanie Kolarova.

6' Prosty błąd Sensiego, lecz Insigne nie potrafił skorzystać z prezentu i oddał niecelny strzał.

13' Sanchez nad poprzeczką z rzutu wolnego.

25' Inter prowadzi 2:0. Young przytomnie odegrał piłkę do Gagliardiniego, ten zdecydował się na strzał w pierwszym tempie i nie dał szans bramkarzowi rywali.

27' Hakimi dograł do Younga, lecz Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

28' Vidal niecelnie z dystansu.

28' Kolejny gol Nerazzurrich. Montipo wybił piłkę wprost pod nogi Gagliardiniego, Włoch dograł pod nogi niepilnowanego Lukaku, a ten z łatwością wpisał się na listę strzelców.

30' Montipo łatwo obronił strzał Sensiego.

34' Festiwal błędów w polu karnym Interu. Najpierw pomylił się Gagliardini, następnie fatalnie zachował się Handanović, który wybił piłkę wprost pod nogi Caprariego. Napastnik Benevento z zimną krwią wykorzystał okazję i zmniejszył prowadzenie gości.

37' Letizia zastąpił kontuzjowanego Barbę.

42' Ponownie trzy bramki różnicy. Lukaku minął się z piłką zagraną przez Younga, lecz Hakimi wykorzystał opieszałość jednego z obrońców i wepchnął futbolówkę do bramki.

45' Gagliardini dograł na głowę Vidala, lecz strzał Chilijczyka był niecelny.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

46' Foulon i Tuia zastąpili na boisku Maggio oraz Insigne.

49' Szybka kontra Benevento zakończona słupkiem po strzale Monciniego.

52' Kłopoty Vidala. Barella zastąpił Chilijczyka.

63' Lapadule zmienił Monciniego.

64' Handanović odbił piłkę po mocnym strzale Letizii, dobitka Lapaduli była niecelna.

65' Potrójna zmiana w Interze. Lautaro za Lukaku, Perisić za Younga, Brozović za Sensiego.

70' Ładny strzał w wykonaniu Gagliardiniego, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce.

70' Hetemaj zastąpił Dabo.

71' Inter podwyższył prowadzenie. Precyzyjny strzał Lautaro i piłka zatrzepotała w siatce Benevento.

73' Schiattarella obejrzał żółtą kartkę.

74' Montipo zatrzymał rajd Sancheza, dobitka Barelli została zablokowana.

76' Caprari ponownie pokonał Handanovicia. Defensywa Interu znów mogła zachować się zdecydowanie lepiej.

78' Perisić fatalnie spudłował po dograniu od Hakimiego. To powinna być szósta bramka.

79' Montipo obronił strzał Sancheza.

81' Eriksen zmienił Gagliardiniego.

84' Lapadula przegrał pojedynek sam na sam z Handanoviciem. Akcję gospodarzy zapoczątkował prosty błąd Brozovicia w środku pola.

85' Kolejna szansa dla Sancheza, ogromne zamieszanie w polu bramkowym i udana interwencja Montipo.

90' Piłka odbiła się od poprzeczki po zagraniu Eriksena. Duńczyk miał w tej sytuacji trochę szczęścia.