Conte: Musimy być ostrożni i jednocześnie odważni

3 października 2020 | 17:17 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Przed drużyną Antonio Conte pierwszy poważny sprawdzian w sezonie 2020/2021. Inter zmierzy się z Lazio. Szkoleniowiec Nerazzurrich przyznał, że nie chce ponownie wyjeżdżać z Rzymu z goryczą porażki.

W jaki sposób drużyna podchodzi do tego meczu?

- Trenujemy i mamy wszystkich dostępnych zawodników, więc jest wszystko w porządku.

Jaką wartość daje ci mecz przeciwko Lazio?

- W zeszłym roku przegraliśmy na Olimpico. To będzie ważne i zacięte wyzwanie przeciwko mocnemu zespołowi. Chcemy osiągnąć pozytywny wynik, lepszy niż w poprzednim sezonie.

Czy czujesz, że zespół jest bardziej gotowy na tego typu mecze?

- By czuć się gotowym, musisz grać i się sprawdzać. Z pewnością jest to trudny mecz, ale każdy mecz ma swoje trudności. W przypadku Benevento trudność polegała na tym, że musieliśmy natychmiast stawić czoła pojedynkowi z odpowiednią determinacją. W Lazio mamy do czynienia z doskonałą drużyną, która w zeszłym roku miała ambicje na Scudetto i dlatego musimy być ostrożni, ale też odważni, by kontynuować drogę, którą rozpoczęliśmy.

Czy jesteś ciekawy jak Twój zespół podejdzie do spotkania z Lazio?

- Wszyscy jesteśmy ciekawi, jakie odpowiedzi możemy uzyskać po takim meczu. Dobrze pracujemy i chcemy to kontynuować, starając się przy tam jak najlepiej.

Podczas tych występów Inter wykazał się bardzo ofensywną postawą. Czy zmiana współczynnika trudności gry może coś zmienić?

- Dobre zespoły zawsze muszą mieć swoją mentalność i nastawienie. Przeciwnika trzeba studiować i szanować, ale nie można się go bać. Nawet jeśli trudność rośnie, duże zespoły grają w ten sam sposób, podejmując ryzyko, ale wciąż realizując swój pomysł.

Czy Vidal będzie dostępny?

- Czuje się dobrze, trenował i jest gotowy na jutro.

Jak ważne jest, byś miał w swojej drużynie kogoś takiego jak Hakimi?

- Mowa o zawodniku, który ma specyficzne cechy w fazie ofensywnej. W tym systemie posiadanie piłkarzy o takich cechach pozwala być bardziej niebezpiecznym. Może możesz ponieść konsekwencje na poziomie defensywnym, ale pracujemy razem, by uczynić go kompletnym i nowoczesnym graczem. Hakimi ciężko pracuje i stara się. Jestem także zadowolony z Perisicia oraz Younga.

Dziewięć bramek strzelonych w ciągu pierwszych dwóch meczów, ale także pięć straconych... Myślisz, że możesz zrównoważyć tę sytuację?

- Pracujemy nad znalezieniem właściwej równowagi pomiędzy fazą ofensywną i defensywną. Robimy ważne rzeczy jeśli chodzi o posiadanie piłki i ofensywę, ale jednocześnie musimy unikać nieprzygotowania na inne sytuacje.

Czy żałujesz, że praca trenera jest oceniana na podstawie treningu i zmian, a nie wielu innych szczegółów przygotowania?

- We Włoszech ostateczny osąd opiera się w dużej mierze na wyniku meczu. Nie zwraca się zbytniej uwagi na piękno gry i organizację. Jesteśmy bardzo przywiązaniu do efektu końcowego, jednocześnie musimy kontynuować naszą pracę i wierzyć w to, co robimy. Czasami otrzymujemy również negatywne oceny, ale nie możemy dać się uwarunkować. Musimy dać coś tym, którzy nas obserwują, podkreślając piękno gry w piłkę nożną, a następnie wygrywając mecze.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 3 października 2020 | 18:21   

Najpierw powinnismy się skupić na wygrywaniu a później na stylu


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich