COVID-19 komplikuje rozgrywki Serie A

3 października 2020 | 23:47 Redaktor: Sebastian Miakinik Kategoria:Ogólna

Plaga koronawirusa nie odpuszcza i już na starcie sezonu napływa szereg niepokojących informacji. 

Na oficjalnej stronie Genoi władze klubu podały, że kolejnych trzech zawodników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Zakażonymi są Davide Biraschi, Domenico Criscito oraz Darian Males. Zaplanowany na dziś mecz Gryfonów z Torino nie odbył się. Liczba zakażonych graczy i sztabu Genoi sięga już kilkunastu osób.

Pod znakiem zapytania stoi szlagierowo zapowiadające się spotkanie Juventusu Turyn z Napoli. Mecz zaplanowano na niedzielę. Tymczasem u stóp Wezuwiusza pandemia zbiera prawdziwe żniwo. Wśród zakażonych piłkarzy jest m.in Piotr Zieliński czy Elmas. Liczba zakażeń w regionie jest już na tyle niepokojąca, że zakaz opuszczania Kampanii nałożyły tamtejsze władze administracyjne. Oznacza to, że żaden z zawodników i trenerów Napoli teoretycznie nie dotrze na Allianz Stadium. Kierownictwo klubu z Neapolu zaapelowało o przełożenie spotkania.

Z kolei źródła bliskie Piemontu podają, że zawodnicy Napoli zostaną poddani kolejnym próbom na obecność wirusa w dzień meczowy. Testy miałyby się odbyć właśnie w Turynie.

Sam Juventus w dzisiejszym oświadczeniu akcentuje, że zawodnicy Starej Damy na boisko wybiegną. Tym samym obecny obrońca tytułu domaga się przyznania walkowera, w przypadku braku rywala w ustalonym pierwotnym terminie meczu. Przepisy UEFA stanowią, że zasadnym jest walkower w przypadku gdy drużyna może wystawić minimum 13 piłkarzy zdolnych do gry, w tym jednego bramkarza, a tego nie robi.

O wyniku tego sporu dowiemy się niebawem. Pewnym jest, że mocno komplikuje się sytuacja w terminarzu drużyn, zwłaszcza tych grających w europejskich pucharach. A temat COVID-19 będzie tak czy siak dotyczył całej Serie A.

 

Źródło: LGDS

Polecane newsy

Komentarze: 8

rafal

rafal 3 października 2020 | 23:57   

To są śmiecie jak u tych szmat z Turynu był by choć jeden zarażony to by srali się do federacji Włoskiej o przełożenie meczu❗❗❗Jak ja tych k..w nienawidzę jeszcze bardziej już dla mnie nie mają nic honoru banda cweli i tyle‼❗❗❗

inter00

inter00 4 października 2020 | 00:19   

Rafał nie gorączkuj się bo aktualnie info jest takie że to właśnie Napoli nie chce jechać przez osłabienie kadry i podobno dogadali się z władzami

Larry

Larry 4 października 2020 | 00:35   

Pomijając, że jeśli dla UEFA 13. zdrowych piłkarzy to wystarczająca ilość do rozegrania meczu, to chyba ich z lekka... no wiadomo co. Ale pomijając to, skoro władze Neapolu, czy tamtejszego regionu nałożyły zakaz jego opuszczania i Napoli nie ma przez to prawnej możliwości opuszczenia miasta i liga by w tej sytuacji przyznała Juve walkower, no to coś tu jest chyba nie tak? Poza tym wszystkim postawa Juve potwierdza wszystkich w przekonaniu n-ty raz, że to, cytując klasyka, zwykłe mendy są. I to zawszone.

superofca

superofca 4 października 2020 | 01:10   

Rubentus, tradycja zobowiązuje xD

cipcior

cipcior 4 października 2020 | 09:13   

Nienawiść do Juventusu przesłania wam mózgi ale władze nie zakazały Napoli wyjazdu na mecz podobnie jak Salernitanie do Verony. Pornodziad z Neapolu kombinuje aby bez Insigne, Ziela i Elmasa nie jechać na mecz więc jak dla mnie walkower. Poza tym Milik wczoraj wyjechał z Neapolu i przyleciał do Polski więc coś tu jest nie tak. Ja mimo wszystko w tym sporze trzymam stronę Juve bo naplety kombinują. Milan jakoś nie kombinował z powodu Zlatana i jak tak dalej pójdzie to każda drużyna mając dwa przypadki zakażenia będzie powoływać się na koroniaka i będą próbowały przekładać mecze. Te rozgrywki nie mają sensu jeżeli tak to ma wyglądać. Ponadto każdy klub zaakceptował protokół, który także w tym przypadku jest po stronie klubu z Turynu.

Larry

Larry 4 października 2020 | 10:55   

@Cipcior
Jeśli Napoli może jechać do Turynu to masz oczywiście rację. Tylko ten "zakaz" jest dla mnie niejasny - czy to tak naprawdę rekomendacja, czy faktycznie grozi im jakaś kara za opuszczenie Neapolu.

cipcior

cipcior 4 października 2020 | 11:23   

Podobno w ogóle nie ma zakazu, tylko zakażone osoby. Nikt takiego zakazu nie wydał tylko ADL naciska aby taki zakaz się pojawił. Normalnie Napoli na mecz może jechać ale dziadek zabronił im wyjazdu. W takim przypadku jedyny słuszny ruch to walkower.

Larry

Larry 4 października 2020 | 11:56   

Ano to chyba, że tak


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich