Agent Dalberta: On potrzebuje regularnych występów

11 października 2020 | 11:02 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Emerson Figueredo odpowiada za interesy Henrique Dalberta i stoi za jego wypożyczeniem do ekipy Rennes. 27-latni piłkarz nie przekonał do siebie Antonio Conte i powrócił właśnie do Francji. 

- Gracz jest silniejszy niż wtedy, gdy opuszczał Niceę. Włoska piłka nożna to ważna szkoła, szczególnie w aspekcie defensywnym. Z pewnością Dalbert znacznie się poprawił w tym aspekcie.

- Było duże zainteresowanie, od Włoch aż po zagranicę. Od Premier League po najlepsze kluby prestiżowych lig. Jednak niektórych drużyn nie było stać na zatrudnienie sportowca. Inni, jak Saint-Etienne, musieli najpierw odchudzić swój skład.

- Rennes zadowala każdego, doskonały projekt, perspektywiczny skład. Mówimy o klubie, który zagra w Lidze Mistrzów, z solidnymi właścicielami, który dziś opłacą całą pensję zawodnika i inwestują w wypożyczenia. Pod koniec sezonu będą mogli wykupić zawodnika Interu.

- Posłuchaj, wiedzieliśmy, że Conte nie postawi na Dalberta. Więc teraz myślimy o Rennes. Zobaczy, że facet rozegra sezon na najwyższym poziomie, zagra w lidze, którą już zna i będzie miał regularne występy.

Czy Dalbert potrzebuje regularnych występów, aby dobrze się prezentować?

- Mowa o Interze ze Spallettim, nie chcę wywoływać żadnych kontrowersji, ale jestem pewien, że oczywiście tak, jak tylko dotarł do Fiorentiny Montelli, to stawiałem na niego jako startera od samego początku. To przyniosło korzyści zarówno graczowi, jak i drużynie, ponieważ Dalbert zapewnił kilka asyst swoim kolegom.

- Dalbert myśli tylko o tym, żeby zrobić coś dobrego dla Rennes. To jest piłka nożna, zawsze znajdą się krytycy tego czy innego gracza. Ważną rzeczą jest ciężka i poważna praca, rzeczy, których ten facet nigdy nie przegapił. I nigdy go nie zawiodą.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 11 października 2020 | 11:39   

Gdyby tylko Conte miał trochę wizji to wiedziałby że Dalbert, kiedy się na niego postawi, będzie dużo lepszy od Perisicia. Brazylijczyk niesamowicie się rozwinął bo w Violi dali mu grać.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich