Gol i asysta Lautaro, zwycięstwo Argentyny

14 października 2020 | 00:05 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Reprezentacja Albicelestich wygrała drugi mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Na listę strzelców wpisał się napastnik Nerazzurrich, Lautaro Martinez. El Toro zaliczył również asystę.

Wynik spotkania otworzyła Boliwia, po bramce Marcelo Martinsa w 24 minucie. Tuż przed przerwą po indywidualnej akcji wyrównał Lautaro Martinez. Po przerwie rezultat ustalił napastnik SS Lazio, Joaquín Correa, a asystował mu El Toro. Lautaro opuścił murawę na kilka minut przed końcem, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Facundo Medina. Obrońca RC Lens miał za zadanie wzmocnić pierwszą linię Albicelestich na kilka ostatnich minut. Całe spotkanie rozegrał Leo Messi.

Obecnie Argentyńczycy zajmują pierwsze miejsce w tabeli, lecz mają o jeden rozgrany mecz więcej niż Kolumbia i Brazylia. Zestawienie drużyn zamyka reprezentacja Boliwii.

***

We wtorek mecz towarzyski rozegrała również reprezentacja Maroka. Spotkanie z Demokratyczną Republiką Kongo zakończyło się remisem 1:1. Achraf Hakimi rozpoczął w wyjściowej jedenastce i przebywał na boisku do 72 minuty.