Walkower dla Juve, odwołanie Napoli

14 października 2020 | 19:22 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Zamieszania związanego z niedoszłym do skutku meczem Juventus - Napoli ciąg dalszy. Komisja Dyscyplinarna Serie A nałożyła karę na Neapolitańczyków, a prezydent klubu zapowiedział odwołanie od decyzji. 

Azzurri nie pojawili się na murawie Allianz Stadium, powołując się na restrykcje pandemiczne nałożone przez ichniejszy sanepid. Zdaniem organu porządkowego ligi, Napoli nie miało podstaw aby nie zjawić się w stolicy Piemontu i nałożyło karę na klub - walkower dla Juve oraz jeden punkt ujemny. 

Jak podała właśnie włoska agencja prasowa ANSA, Aurelio De Laurentiis zapewnia, iż złoży odwołanie od decyzji. Zażalenie szefa SSC Napoli rozpatrzy Sportowy Sąd Apelacyjny. De Laurentiis utrzymuje, iż drużyna nie mogła udać się na mecz z Juventusem, z powodu infekcji covid-19 występującej wtedy w zespole. 

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 9

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 14 października 2020 | 19:28   

Jedyna słuszna decyzja.

inter00

inter00 14 października 2020 | 19:44   

-Nazywaj się Laurentiis
-Przed sezonem zaakceptuj odpowiednie wytyczne
-Obserwuj jak inne zespoły z 2-3 przypadkami grają normalnie mecze
-Nie pozwól wyjechać zespołowi na mecz przy 2 zakażonych
-Zażądaj przełożenia meczu
-Dostań walkowera
-Bądź wielce zdziwionym zakończeniem sytuacji i składaj odwołanie

rafal

rafal 14 października 2020 | 21:56   

A ja wam powiem jedno jak by to było na odwrót to Napoli by nie dostało walkowera tylko był by wyznaczony termin i grali by mecz.Bo tym smierdzielom z Juventusu zawsze sprzyjają a to sędziowie i reszta

Maciej Pawul

Maciej Pawul 15 października 2020 | 07:26   

Krystyna nie gra to może i Juve by chciało przełożyć Crotone. Poczekamy co zrobią, jak komuś np. cała pierwsza jedenastka wypadnie, najpewniej młodziki będą grały, ale czy wtedy nadal to będzie "uczciwa rywalizacja"?

D10S

D10S 15 października 2020 | 07:28   

Dokładnie, jak trzeba było przełożyć mecz z Interem bo im nie pasowała gra przy pustych trybunach to jakoś nie było problemu.

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 15 października 2020 | 08:14   

Sezon skazany na wariacje

Gambit

Gambit 15 października 2020 | 10:59   

Myślę że w takim sezonie ciężko o sprawiedliwe rozstrzygnięcia takich sytuacji. Raczej trzeba wybierać mniejsze zło. Natomiast pewne jest to że przekładnie kolejnych spotkań nie wchodzi w grę, gdyż nie ma wolnych terminów. Więc albo gramy albo sezon nie zostanie dokończony. Choć tego i tak nie można być pewnym.

master

master 15 października 2020 | 15:13   

Z tymi młodzikami nie ma co dywagować było chyba zatwierdzone że ma być 13 do grania że składu. Kluby zgłosiły składy do ligi więc zapewne o takie sytuacje chodzi, że jak masz 13 ze zgłoszonego już składu to rozgrywasz mecz. Oczywiście możesz wtedy dowołać Primavere żeby było więcej do gry. Ale jak masz ze składu zdrowych 10 piłkarzy to nikt Ci nie zarzuci konieczności dowolania 3 z primavery żeby rozegrać mecz z minimalną ilością 13 piłkarzy.

Drakon

Drakon 15 października 2020 | 16:37   

A cyrk sie kreci


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich