Helveg: Derby będą wyrównane

17 października 2020 | 11:01 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Thomas Helveg miał okazję reprezentować w swojej karierze zarówno barwy Rossonerich, jak i Nerazzurrich. W wywiadzie dla włoskiego serwisu informacyjnego Mi-Tomorrow wyjaśniał jak zapatruje się na rywalizacje we włoskiej Serie A.

Nadchodzące Derby della Madonina

- Mecze mediolańskie zazwyczaj nie odzwierciedlają tabeli w 100%, a jeśli w tym roku zauważymy, że w grę wchodzi również koronawirus, wszystko staje się jeszcze bardziej enigmatyczne. AC Milan stara się, aby wszystko z powrotem było świetne, Inter jest już na znakomitym poziomie. Myślę, że to będą świetne derby, bardzo wyważone.

- Mam nadzieję, że oba mediolańskie kluby znów będą rywalizowały, ponieważ razem z Juventusem muszą dominować we Włoszech i w Europie, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Są inne dobre zespoły, takie jak Napoli, Roma, Lazio i Atalanta, ale ze względu na włoską piłkę mam nadzieję, że Inter i Mediolan jak najszybciej wrócą na szczyt.

Jak wspominasz sezon 2003/04 z Interem i swoje 32 występy w barwach Nerazzurrich?

- To było pozytywne doświadczenie. Byłem ciekawy, jak wszystko działa po drugiej stronie Naviglio (wcześniej przez kilka lat grał dla AC Milan - dop. red.) i miałem okazję się tego dowiedzieć. Najpierw kierował Cuper, potem znów pracowałem pod kierunkiem Zaccheroniego. To była grupa, która wyszła z trudnych lat, ale awansowała do Ligi Mistrzów. To był cel na tamten sezon.

Jak widzisz rodaka, Christiana Eriksena, w barwach Interu?

- W Danii jest uważany za mistrza. Wszyscy w kraju znamy jego jakość. Być może ktoś spodziewał się gracza, który w sezonie strzeliłby 25 bramek i zawsze sam rozwiązywałby mecze, ale on taki nie jest. Myślę, że Conte jest w stanie jeszcze ulepszyć jego wspaniałe umiejętności.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Oba

Oba 17 października 2020 | 11:31   

Biorąc pod uwagę wszystkich graczy, którzy u nas grali jego nie lubiłem najbardziej.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich