Conte: Były okazje, zabrakło skuteczności

17 października 2020 | 21:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Zdaniem Antonio Conte to skuteczność, a raczej jej brak, okazał się kluczowy w derbowej rywalizacji z Milanem. Szkoleniowiec publicznie chwalił swoich podopiecznych za zaangażowanie i walkę do końca, lecz miał świadomość, że porażki dało się uniknąć.

- To nie czas, aby zajmować się sprawami poza piłką nożną. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, w niektórych brakowało nam szczęścia. To rozczarowujące, ponieważ gracze włożyli w ten mecz sporo wysiłku i wierzyli w odniesienie zwycięstwa.

- Byliśmy rozproszeni i popełniliśmy błędy przy obu bramkach, lecz nadal mieliśmy okazje do wyrównania. Milan wygrał, więc zasłużył na gratulacje. W każdym meczu stwarzamy sobie wiele okazji do zdobycia gola, lecz w polu karnym potrzebujemy większego opanowania i precyzji. Jednocześnie nie mogę narzekać na postawę zespołu, bo próbowaliśmy wszystkiego, aby przynajmniej zremisować.

- Ivan Perisić ciężko pracuje nad grą w obronie i jestem z niego zadowolony w roli wahadłowego. Achraf Hakimi również ma się dobrze, lecz równowaga musi zostać zachowana. Dało się uniknąć obu straconych bramek, to pewne. W chwili obecnej uważam, że to optymalna pozycja dla Kolarova. Grał tak w Romie, gra tak w reprezentacji. Na tym etapie jego kariery to dla niego najlepsza pozycja.

- Gramy dwoma atakującymi wahadłowymi i dwójką typowych napastników, więc zachowanie równowagi ma kluczowe znaczenie. Niektórzy jednak wciąż narzekają, bo chcieliby widzieć tam jeszcze trequartistę. Graliśmy, stwarzaliśmy okazję, a większa skuteczność sprawiłaby, że ludzie mówiliby o imponującym występie. Zamiast tego jest porażka, a co gorsze, porażka w derbach.

- Każda decyzja personalna była rozpatrywana przez klub i nie pochodziła ode mnie. Muszę próbować wydobyć to, co najlepsze z graczy, którymi dysponuje i myślę, że wychodzi to całkiem dobrze. O innych kwestiach możecie porozmawiać z innymi ludźmi.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 9

hawk247

hawk247 17 października 2020 | 21:17   

Hakimi by wpakował tę główkę i byśmy na fali polecieli z kolejnymi. Niefart, ale taktycznie mogliśmy ich lepiej rozpracować.

superofca

superofca 17 października 2020 | 21:17   

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej, co Panie Conte?

rafal

rafal 17 października 2020 | 22:08   

Miej chociaż trochę godności i honoru i sam podaj się do dymisji póki nie jest jeszcze za późno.Po ty pseldo trenererzyno nasz klapki na oczach.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 17 października 2020 | 23:22   

Zwykle Conte ma rację, ale dziś wydaje się ciut oderwany od boiskowej rzeczywistości.

inter00

inter00 18 października 2020 | 10:12   

Zdecydowanie gdybyśmy mieli większa skuteczność byśmy wygrali, strzał Hakimiego czy Lukaku to po prostu pech. Pechem nie jest natomiast kolejny mecz ze straconą bramką ze strony Kolarova, pechem nie jest kolejny fatalny mecz ze strony Perisicia. Szkoda bo było to wszystko do wygrania

martins2000

martins2000 18 października 2020 | 10:21   

Jeszcze z 211 dni i KLAUNA sprzątną z radością, no chyba że,frustrat sam ucieknie jak statek będzie tonął,a znany jest z tego?!

MAV

MAV 18 października 2020 | 14:06   

Panie trenerze Conte, zejdź Pan na ziemie. Jak można mieć takie klapki na oczach. Conte dostał praktycznie wszytko co chciał mieć, a gramy że szkoda słów. Teraz tłuaczenie o zachowaniu równowagi żeby nie powiedzieć dlaczego nie wystawia Eriksena, lub Sancheza za napastnikami, to sie tak własnie miotamy w tym ustawieniu. Tutaj mowi to tutaj mowi to jakbysmy zrobili to to by bylo tak jakbysmy zrobili to to by byało tak. Gdybanie. Jakby babka miała wąsy to by była prawie dziadkiem. Tyle mozna z jego tłumaczenia zrozumieć. Nie mamy obrońców na gre w 3 i tego nie da się przeskoczyć. Jak wypada jeden to już jest tragedia łatamy czym i kim się da. Vidal do przodu zero poza podaniem do Hakimiego ale to wszystko na mecz, a miał byc kozakiem i doświadczeniem w drugiej linii no to się pytam gdzie to jest.

Oba

Oba 18 października 2020 | 17:12   

Żenada. Jednowymiarowy trener za 12 mlnE zawsze będzie miał gruby problem z absencjami skoro umie grać tylko jednym ustawieniem. Mając alternatywę w postaci 4 z tyłu wczoraj dostawialby jednego rezerwowego do de Vrija, a tak dostawil dwóch i mamy po 4 meczach 8 goli w plecy, z czego z 5 zrobił Kolarov, który co ciekawe mimo to ciągle gra. Eriksen z tego co widzę 23 min, znów bez hat-tricka i 4 asyst więc nie pogra w najbliższych 3 meczach. Kolarov to pomysł Conte wiec będzie grać aż się wszyscy zesramy, Eriksen to okazja wykorzystana przez Marotte więc będzie dostawać tylko ogony, żeby przypadkiem nie pokazał nic ciekawego. Ciekawe czy Conte przetrwa do wiosny.

Darkos

Darkos 18 października 2020 | 19:18   

Jest zadowolony z Ivana? Jeszcze niech pochwali obronę i swoje zmiany w meczu i można jechać dalej z tym cyrkiem z klaunem za sterami.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich