GDS: Mariani nie uniknął błędów

18 października 2020 | 15:03 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Duże grono osób oglądających wczorajsze derby nie pozostawia suchej nitki na Maurizio Marianim, który sędziował pojedynek. Jedną z gazet, która wnikliwie przeanalizowała postawę arbitra, była mediolańska Gazzetta dello Sport.

GDS przyznała, że karny dla Rossonerich po faulu Kolarova na Ibrahimoviciu został podyktowany słusznie. Co do tej sytuacji raczej nikt nie miał żadnych wątpliwości. Pierwszy błąd przyniosła jednak 36. minuta. Lautaro Martinez został przytrzymany niezgodnie z przepisami przez Simona Kjaera, co powinno poskutkować rzutem wolnym z bliskiej odległości. Maurizio Mariani nie uznał zagrania za przewinienie i kontynuował grę. Chwilę później arbiter powinien odgwizdać faul Theo Hernandeza na Romelu Lukaku, co również umknęło jego uwadze.

Według Gazzetta dello Sport, największy błąd Maurizio Mariani popełnił w 56 minucie. Groźny faul Francka Kessie'ego na Achrafie Hakimim powinien skutkować drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartą. W tym przypadku obyło się bez kartonika. Ponadto media podkreślają zgodnie, iż w kilku przypadkach arbiter powinien skorzystać z systemu VAR, czego nie uczynił.

Źródło: sempreinter.com