Barella: Gol ze Slavią był ekscytujący

21 października 2020 | 16:16 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Poprzednią edycję Ligi Mistrzów w wykonaniu Interu zainaugurowało domowe starcie przeciwko Slavii Praga. Gospodarze zawiedli i stracili punkty z niżej notowanym rywalem, a przed całkowitym blamażem uchronił swój zespół Nicolo Barella. 

Reprezentant Italii wspominał tamten występ w rozmowie z oficjalną stroną UEFA:

- Gol w meczu ze Slavią był bardzo ekscytującym momentem, ponieważ rozpocząłem mecz na ławce i nie spodziewałem się, że wejdę na boisko. Myślę, że mój krzyk radości został zdławiony tylko przez fakt, że był to gol wyrównujący, a nie zwycięski.

- Często mówiłem, że był to dopiero pierwszy rok naszego rozwoju. Osiągnęliśmy też kilka ważnych rezultatów. W fazie grupowej rozegraliśmy świetne mecze z Barceloną i Dortmundem.

- Musimy nauczyć się zamykać mecze z wielkimi zespołami. Liga Mistrzów to najwyższy poziom w Europie. Zaczynasz to rozumieć już od pierwszego momentu. Nie ma prostych meczów i pewnych zwycięstw. Może w Serie A jest nieco łatwiej, bo w Champions League każdy mecz jest jak finał.

- Conte bardzo mi pomógł odkąd się pojawiłem. Stałem się bardziej kompletnym zawodnikiem. Myślę, że poprawiłem kontrolę nad grą i wyczucie czasu. Tworzymy naprawdę dobrą grupę, która jest gotowa pomagać sobie nawzajem.

- Dołączyło do nas kilku naprawdę świetnych graczy, a inni powrócili do dobrych występach w innych klubach. To trener ustala skład, a długa ławka z pewnością pomoże nam w ciężkich meczach i trudnych momentach. We wszystkich rozgrywkach czekają nas zacięte spotkania, więc każdy otrzyma swoją szansę i będzie mógł pomóc zespołowi.

Źródło: Uefa.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00

21 października 2020 | 16:37

Najlepsza inwestycja, dobrze wydane pieniądze


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich