Conte: Moja drużyna musi być aktywna

26 października 2020 | 21:23 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W sobotę Nerazzurri pokonali Genoę i już są gotowi do wtorkowego starcia z Szachtatem Donieck. Będzie to drugi występ Interu w trwających rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przed tym spotkaniem Antonio Conte docenił rywali i powiedział o oczekiwaniach względem swoich podopiecznych.

Czy Lukaku przeszedł ostatni etap i można już go porównać do czołowego europejskiego środkowego napastnika? Nie sądzisz, że Inter jest zbyt zależny od Lukaku?

- Romelu i Lautaro rozwinęli się i wciąż mają pole do poprawy, dlatego stają się ważniejsi dla zespołu. Przed porównaniem z innymi musisz coś wygrać. Kiedy wygrywasz, zwycięstwo w zawodach prowadzi do wspólnego wyrzeźbienia miejsca. Są młodzi... Mają przed sobą świetną drogę. Muszą wygrać coś ważnego.

W porównaniu z zeszłorocznym meczem, kilku piłkarzy Interu się zmieniło. Czy może to być zaletą, czy jest wadą w starciu z zespołem takim jak Szachtar?

- Nie ma co porównywać mecz sierpniowy w Lidze Europy. Był to mecz, w którym byliśmy idealni. Ponownie przeanalizowaliśmy rywala i wiemy, że ważne będzie, by powtórzyć to, co zostało zrobione w poprzednim sezonie. Szachtar jest silną drużyną z bardzo dobrymi technicznie zawodnikami, szybkimi i skutecznymi w kontrach. Nie trafia się przypadkowo trzech bramek z Realem.

Czy ten mecz może być decydujący dla grupy?

- Inter powoli odzyskuje swój własny wymiar na poziomie europejskim. W zeszłym roku odbyliśmy piękną podróż, którzy przyniosła nam wszystkim więcej doświadczenia. Musimy kontynuować temat mentalności, gry, obrony i ataku. Mentalność, której oczekuję od chłopaków jest taka, ze musimy patrzeć na siebie w najlepszy sposób. Nie chcę pasywności. Moja drużyna musi być aktywna, gotowa do ataku w każdej chwili. To oczywiste, że zwycięstwo Szachtara w Madrycie zmieniło obraz grupy, który może nie być oczywisty do końca fazy grupowej. Będziemy musieli grać dobrze i awansować do kolejnej rundy.

Ile meczów Szachtara widziałeś i co nowego zaobserwowałeś?

- Widzieliśmy kilka ich meczów. Są silni i prezentują europejski futbol. Gratuluję im, ponieważ zawsze udaje im się znaleźć bardzo silnych zawodników. Mamy do nich wielki szacunek, ale chcemy grać naszą bronią.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

superofca

superofca 26 października 2020 | 21:26   

Conte się zachowuje jakby był Napoleonem wracającym z wygnania.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich