Komunikat klubu w sprawie nowego stadionu

6 listopada 2020 | 18:32 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Zgodne z postanowieniami Uchwały Rady Gminy numer 1905 z dnia 8 listopada 2019 roku, w której zatwierdzono porządek obrad przegłosowany przez Radę Miasta w dniu 28 października i jak ogłoszono 23 czerwca w komunikacie prasowym wydanym wspólnie z władzami miasta Mediolan, FC Internazionale i AC Milan złożyły dziś wniosek o integrację studium wykonalności oraz nowy plan ekonomiczno-finansowy projektu modernizacji obszaru stadionu San Siro.

Projekt obejmuje budowę nowego stadionu o najwyższych światowych standardach oraz remont obecnego obiektu Giuseppe Meazza, z utworzeniem nowoczesnej, zrównoważonej dzielnicy sportowo-rozrywkowej z korzyścią dla mieszkańców.

W szczególności, w nowym studium wykonalności kluby potwierdziły, że obszar będzie miał charakter głównie sportowy, rekreacyjny i kulturalny. Wiele z przewidzianych zajęć sportowych, zlokalizowanych na świeżym powietrzu lub na przebudowanych terenach, będzie bezpłatnych lub uzgodnionych z miastem. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z dzielnicy San Siro przez cały rok. Do ich dyspozycji będzie także deptak o powierzchni około 220 tysięcy metrów kwadratowych. Podwojeniu ulegnie zieleń publiczna, które obszar oszacowano na 56-106 tysięcy metrów kwadratowych.

Propozycja klubów zakłada także utrzymanie kulturowych elementów obecnego stadionu oraz ich renowację w obrębie nowej dzielnicy.

Ostatecznie potwierdza się znaczące zmniejszenie ilości usług dodatkowych w porównaniu z pierwotną propozycją - łącznie 145 tysięcy metrów kwadratowych.

Uchwała Rady uwzględniła już zainteresowanie społeczne przedstawioną przez kluby propozycją, podporządkowując ją pewnym warunkom, które zostały uznane i zaakceptowane w złożonej dzisiaj dokumentacji uzupełniającej. Dzisiejsze wydarzenia stanowią techniczny krok niezbędny do zakończenia procedury dotyczącej deklaracji interesu publicznego. Zgodnie z tą samą uchwałą zarejestrowana dzisiaj dokumentacja, będąca efektem kilkumiesięcznych prac, zostanie poddana weryfikacji zgodności technicznej przez urząd. Następnie Rada Miasta będzie mogła potwierdzić zainteresowanie społeczne.

W związku z tym kluby przystąpią do przygotowania w ciągu najbliższych kilku miesięcy ostatecznego projektu (który wiąże się ze znacznymi kosztami) niezbędnego do definitywnego zatwierdzenia go. Kluby będą nadal współpracować z miastem i regionem Lombardii, a także innymi instytucjami zaangażowanymi w osiągnięcie ambitnego celu.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

kacperosik2

kacperosik2 6 listopada 2020 | 18:58   

Ale remontowanie aktualnego GM miastu po co? dlaczego? jaką role ma pełnić?

tonho79

tonho79 6 listopada 2020 | 19:04   

Rolę Szpitala polowego jak narodowy :)

inter00

inter00 6 listopada 2020 | 21:26   

Aktualnie kasy nie ma na transfery to jak zaczniemy stadion budować to będzie trzeba chyba cała kadrę sprzedać. Temat nowego stadionu powinien wrócić dopiero kiedy sytuacja z Covidem się unormuje

intermed1

intermed1 7 listopada 2020 | 01:49   

Nowy stadion to ostatnie co teraz potrzebujemy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich