Suarez: Conte wyrządza więcej szkód, niż pożytku

7 listopada 2020 | 12:32 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Specjalnie dla ostatniego wydania Il Giornale wywiadu udzielił Luis Suarez. Hiszpan był jednym z kluczowych piłkarzy legendarnego Grande Inter z lat 60-tych. W rozmowie wyraził swoje zaniepokojenie obecną formą podopiecznych Antonio Conte.

Aktualna forma Interu

- Inter wydaje się zbyt regularny i scholastyczny. Nie stali się jeszcze świetnym zespołem, nadal muszą zjeść sporo panettone (rodzaj babki drożdżowej - dop. red.). Uważam, że są zbyt zmienni podczas gier i niepewni wyników, to jest jasne, że jest jeszcze czas na poprawę i powrót na szczyt, ale jak do tej pory widzę sporo trudności.

Praca Antonio Conte

- Trenerzy liczą i kalkulują, to oni sprawiają, że wygrywasz, a ci, którzy decydują o meczach, to zawodnicy. Trener nie może wyrządzać żadnych szkód, więc im mniej szkodzi, tym mocniej jest postrzegany za dobrego fachowca przez wszystkich, przez klub, przez samych zawodników i przez media.

Czy Conte szkodzi Interowi?

- Na razie tak, na razie wyrządza więcej szkód niż pożytku. Inter nie radzi sobie dobrze i jeśli spojrzę na to, kto przyszedł w zeszłym roku i w ostatnim okienku transferowym, wyniki nie są dla mnie adekwatne. Odkąd przybył, nie udało mu się jeszcze znaleźć sposobu na stworzenie zespołu na wysokim poziomie. To dla mnie oczywiste, że jeśli chcemy, to możemy być zadowoleni, to jest inna sprawa, ale Inter nie może być zadowolony.

Szanse Interu na Scudetto

- Uważam to za trudne, ale jako że był to dziwny rok, bez kibiców i przy tak wielu dziwnych wynikach z tak licznych spotkań, wszystko może się zdarzyć. Inter mógłby oczywiście wygrać, ale wydaje mi się, że nie są najlepiej przygotowani, przynajmniej od początku roku. Drużyna, która chce zdobyć tytuł, nie może zacząć z tymi wszystkimi błędami i problemami obronnymi. Muszą zmienić bieg i znaleźć odpowiednią ciągłość, ale muszą to zrobić w krótkim czasie.

Czy Inter awansuje do kolejnej rundy LM?

- To będzie niezwykle trudne, ale ponieważ wyniki są również bardzo dziwne, mam nadzieję, że Inter jest tak nieprzewidywalny, że jest w stanie wygrać ostatnie trzy mecze. Sytuacja jest delikatna, ale można ją naprawić. Jeśli zrobią to w tym półtora miesiąca, będzie to oznaczać, że zespół będzie miał dumę i duszę, które można następnie wykorzystać, aby nabrać rozpędu w lidze. Jednak wszystko pozostaje niepewne, trudno przewidzieć.

Porażka w derby z AC Milan

- Niestety nie widziałem derbów na żywo, ponieważ miały miejsce tego samego dnia, w którym grała Barcelona i jako komentator miałem obowiązek śledzić mecz Blaugrany. Czułem, że Inter nie zasługuje na przegraną, ale to nie miało znaczenia. Z czasem jest w porządku, ale jest zbyt wiele gier, w których nie zasługujesz na przegraną lub remis, ale nie wygrywasz. Musisz zmieniać ich bieg.

Czy Conte po sezonie nadal pozostanie trenerem Nerazzurrich?

- Nie wiem, miewa dziwne reakcje, często zmienia nastrój. Jednego dnia jest zły, innego szczęśliwy, nie zrozumiesz go. Wszystko zależy od niego, w zeszłym roku wydawało mi się, że nie chce zostać, po tym spotkaniu wszystko się zmieniło, zachowuje się inaczej, niż w przeszłości. Oczywiste jest, że nie jest łatwo wypowiadać się z zewnątrz, ale nie wydaje mi się, żeby on żył w normalnej sytuacji. Mam nadzieję, że zostanie do końca, ponieważ będzie to oznaczać, że Inter miał dobry sezon, na co oczywiście mam nadzieję.

Co zrobiłbyś, gdybyś to ty decydował o przyszłości szkoleniowca Interu?

- Poszedłbym z nim dalej, ale musimy też zrozumieć, czego on chce. Jeśli klub przygotował się z nim na cykl, nie ma sensu zmieniać go przy pierwszych oznakach trudności. Często trenerzy płacą, ponieważ zamiana szkoleniowca zamiast zawodników jest łatwiejsza i bardziej logiczna, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem, ale gracze muszą również wziąć na siebie odpowiedzialność i podnieść poziom swoich występów, aby przywrócić siłę Interowi. Nie zawsze jest to wina trenera.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

Darkos

Darkos 7 listopada 2020 | 12:34   

Cała nadzieja że się Conte wnerwi i sam odejdzie. Suning raczej nie pójdzie na płacenie mu tych jego mln i do tego utrzymywanie Spala

inter00

inter00 7 listopada 2020 | 12:55   

Conte sam w sobie winny nie jest, ale kiedy drużynie nie idzie to trener musi dać impuls do zmiany. Może jakiś dzień odpoczynku, rozmowa z drużyna czego brakuje. Nie ma żadnych głosów żeby coś takiego się stało. Dodatkowo idiotyczne zmiany nie poprawiaja opinii o trenerze.

superofca

superofca 7 listopada 2020 | 16:11   

Ciekawa ta wypowiedź, celna moim zdaniem krytyka ale bez pieprzenia o wywalaniu Conte.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich